Pozvánka na oslavy výročí 25. let vzniku Člověka v tísni

Publikováno: 14. 9. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Pozvánka na oslavy výročí 25. let vzniku Člověka v tísni
© Foto: ČvT

Na podzim si Vás dovolujeme pozvat hned na tři akce a budeme rádi, když se s Vámi setkáme na kterékoli z nich. K příležitosti oslav 25 let společnosti Člověk v tísni pořádáme v Plzni 1/ výstavu shrnující čtvrtstoletí naší pomoci, 2/ oslavu, na které se můžete mimo jiné seznámit s činností naší pobočky a debatovat s naším ředitelem Šimonem Pánkem a 3/ návazné projekce filmů festivalu Jeden svět. Na všechny akce je vstup zdarma!

Výstava k 25. výročí práce společnosti Člověk v tísni se uskuteční od 20. září do 27. října v prostorech Univerzitní knihovny ZČU (Knihovna Bory - univerzitní areál Borská pole). Výstava nabízí informace a fotografie připomínající šíři naší činnosti. Prostřednictvím výstavy můžete nahlédnout např. do Čečenska, Afganistánu, ale i Běloruska či Barmy - v těchto a dalších zemích jsme působili či ještě působíme. Prohlédnout si můžete i první školu v Africe, připomenout si tuzemské povodně a zamyslet se nad tím, proč je důležité pomáhat i v ČR.

Oslava 25 let společnosti Člověk v tísni se odehraje v pondělí 2. října v Plzni v prostorech kulturního centra Moving Station (bývalá nádražní budova Plzeň – Jižní předměstí). Během oslav se můžete těšit na interaktivní představení činnosti naší pobočky v rámci Otevřené galerie „Zažít Tíseň“, projekce dokumentárního filmu Epicentrum připomínajícího začátky naší organizace a debatu s ředitelem naší organizace Šimonem Pánkem. Oslavu uzavřeme v neformálním duchu koncertem alternativní skupiny Pan Sysel a další.

Projekce dokumentárních filmů festivalu Jeden svět naváží na naší oslavu na Moving Station a projekci dokumentu Epicentrum. V následujících čtyřech středečních večerech Vám nabídneme snímky s různorodým tematickým zaměřením. Společně s námi se tak můžete díky dokumentům zamyslet nad praktikami a vzestupem řeckých neonacistů (Zlatý úsvit – jak to vidím já), dopady genetické modifikace v zemědělství (Ohrožená semínka), podobami současné rodiny (Gayby baby) či osudy mladých lidí, kteří se angažují v rámci subkultury v zemi tvrdé cenzury (Iránský rave).

Program projekcí:
4. 10. – Zlatý úsvit – jak to vidím já
11. 10. – Ohrožená semínka
18. 10. – Gayby baby
25. 10. – Iránský rave
Projekce začínají vždy ve 20.00 
Autor: ČvT