Pozvánka na projekci filmu Jak měníme školu

Publikováno: 17. 3. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Pozvánka na projekci filmu Jak měníme školu
© Foto:

V rámci projektu „Pojďte do školky!“, který realizuje organizace Člověk v tísni o.p.s. a její partnerské organizace, si Vás dovolujeme pozvat na speciální projekci dokumentárního filmu „Jak měníme školu“.

Akce se uskuteční 26. března v Meeting Pointu společnosti Plzeň 2015 na náměstí Republiky v Plzni od 16.30 hodin.

Projekce je určena pedagogickým pracovníkům mateřských a základních škol, pracovníkům PPP, SVP, SPC, řídícím pracovníkům školských institucí, úředníkům samospráv a pracovníkům NNO.

Součástí projekce bude diskuse o tématu inkluzivního vzdělávání a vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Diskuze se zúčastní:

VLADIMÍR FOIST, ředitel ZŠ v Poběžovicích

ALEŠ KAVALÍR, ředitel regionální pobočky společnosti Člověk v tísni

 

JAK MĚNÍME ŠKOLU
Česká republika, 2009, 87 min, režie Ljuba Václavová

Poběžovická škola se nachází v regionu s vysokou nezaměstnaností, navštěvují ji děti s rozmanitým rodinným zázemím i nadáním, mezi nimi řada žáků se specifickými vzdělávacími potřebami. Jak říká sám ředitel Vladimír Foist: „Změny směrem k inkluzi si vyžádala situace v regionu i ve škole samé. Hlavním důvodem, proč hledáme cesty ke společnému vzdělávání, je naše přesvědčení, že takový způsob vedení školy je naprosto přirozený a normální. Odmítáme zbytečnou segregaci a selekci dětí. Snažíme se každého žáka začlenit tak, aby našel uplatnění ve společnosti a pomohl svým dílem vytvářet lepší budoucnost našeho pohraničního regionu.“
Režisérka Ljuba Václavová více než rok sledovala život na základní škole v pohraniční obci Poběžovice, kam jsou děti sváženy z celé spádové oblasti, zaznamenala proměny školy, práci pedagogů i pokroky děti.

 

V případě zájmu o účast kontaktujte: KLÁRU CHALOUPKOVOU, mail: klara.chaloupkova@clovekvtisni.cz, tel.: 778 406 341

 

 

Projekt CZ.1.07/1.2.00/43.0007 „Pojďte do školky!“ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR

 

Autor: ,