Práce pro Programy sociální integrace

Publikováno: 24. 5. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Práce pro Programy sociální integrace
© Foto: ČvT archiv

Programy sociální integrace působí v sedmi krajích České republiky. V rámci devíti regionálních poboček (Bílina, Chomutov, Karlovy Vary, Kladno a Beroun, Liberec, Olomoucký kraj, Plzeň, Praha, Ústí nad Labem) poskytují sociální a vzdělávací služby, které jsou určeny převážně lidem z chudých lokalit. Velkou část z nich tvoří děti a mladí lidé. V našem týmu působí pracovníci v přímé práci, koordinátoři, administrátoři i různí specialisté a metodici.   

V centru zájmů ideálního zaměstnance Programů sociální integrace jsou konkrétní lidé a jejich potřeby. K jejich uspokojování přistupuje angažovaně, zodpovědně a spravedlivě, s houževnatostí, empatií a respektem. Jeho přístup je založen na principu nízkoprahovosti a především respektu ke člověku, jeho důstojnosti a jeho právům.

Zaměstnanec při své práci vykazuje vysokou míru samostatnosti a vždy přijímá zodpovědnost za svá rozhodnutí. Zároveň mu není zatěžko říct si o pomoc, když ji potřebuje, a naopak sám své kolegy podpořit. Ačkoliv je vysoce samostatný, je také ochoten spolupracovat v týmu, sdílet své myšlenky, informace a zkušenosti. K náhledům ostatních přistupuje otevřeně, v kolektivu je převážně aktivní a snaží se o konstruktivní přístup. 

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátelAutor: ČvT

Související články