Prázdninový maraton dětí z Kladna a Berouna vyvrcholil táborem na motivy starých pověstí českých

Publikováno: 27. 9. 2022 Doba čtení: 1 minuta
Prázdninový maraton dětí z Kladna a Berouna vyvrcholil táborem  na motivy starých pověstí českých
© Tereza Benešová

A je to tady – první školní den je za námi a s ním i celé prázdniny. A zase je tady škola, učení i doučování. Ale ani o prázdninách jsme nezaháleli. S dětmi z programu Podpora vzdělávání jsme realizovali spoustu parádních volnočasových aktivit, které jsme uzavřeli 4 denním táborem. 

S dětmi z Kladna jsme vyrazili například do zážitkového parku Zeměráj či do historické vesnice umění a řemesel Botanicus v Ostré. Děti měly možnost si vyzkoušet různé zábavné disciplíny a spoustu řemesel. Chodili jsme se koupat, zaskákali si na trampolínách a navštívili zoopark v Olovnici.

Ani na berounské klienty jsme nezapomněli. Pracovnice s nimi vyrazily do Dinoparku a ZOO v Plzni, nebo do Národního muzea. Děti si také užily koupání a udělaly si piknik na dopravním hřišti. Samozřejmě až po té, co se pořádně vyřádily na kolech a koloběžkách.

Na tábor jsme vyrazili do Roudnice nad Labem. Sem odjely děti z Kladna i Berouna společně s vedoucími. Program byl inspirován starými českými pověstmi a všichni si ho moc užili!

Tak ahoj léto! 


Autor: Kateřina Volfová

Související články