Přerovský nízkoprahový předškolní klub se na jeden den otevřel pedagogům

Publikováno: 22. 1. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Přerovský nízkoprahový předškolní klub  se na jeden den otevřel pedagogům
©

Koncem roku 2013 naši pobočku oslovila Střední pedagogická škola v Přerově s prosbou, zda bychom pro ně mohli uspořádat stáž pro 30 dálkově studujících pracovníků mateřských škol, družin při ZŠ, dětských domovů. Stáž proběhla 13. ledna 2014 v 11 hodin v našem nízkoprahovém předškolním klubu v Komenského ulici.

První část společného pracovního setkání se uskutečnila v učebně s dětmi, které právě dokončovaly samostatnou práci pod vedením naší asistenty. „Děti rychle odhodily ostych a na návštěvu reagovaly spontánně a bez problémů s námi komunikovaly. Na rozloučenou nám všem pak přednesly říkanku Kalamajka,“ říká Pavla Bajerová z přerovské kanceláře ČvT.
Další část se týkala oblasti vzdělávacích aktivit, účastníkům stáže jsme především představili norskou vzdělávací metodu „grunnlaget“. Učitele zajímalo, jak se nám daří spolupracovat s rodiči dětí. Došlo ke sdílení dobrých zkušeností, které za tu dobu fungování klubu máme. Přítomní pedagogové si měli možnost si popovídat s naší asistentkou Darinu Dudovou, která po absolvování rekvalifikačního kurzu na „pracovníka v sociálních službách“ získala v naší organizaci uplatnění. Tato skutečnost vyvolala velmi kladnou odezvu a naše kolegyně byla v závěru našeho setkání zasypána otázkami všeho druhu. Nutno podotknout, že vše se odehrálo v pozitivní atmosféře, především nás potěšil zřejmý obdiv všech přítomných.

Autor: Marcela Nosálová, Koordinátorka služeb pro Přerov