Pomozte nám opravit školy v Zambii

Publikováno: 26. 6. 2019 Doba čtení: 1 minuta
Pomozte nám opravit školy v Zambii
© Člověk v tísni

Školy v uprchlickém táboře Meheba v Zambii jsou v katastrofálním stavu, často jim chybí základní vybavení jako školní lavice, pomůcky či učebnice. 

Přímo z jedné takové školy pro nás kolegyně Zuzana Filipová natočila video. 

"Tahle škola má asi 500 žáků a mají tady 3 třídy, které jsou v zoufalém stavu," přibližuje Zuzana. Podívejte se, v jakých podmínkách se zambijské děti musí učit. 


Zapojte se do sbírky Postavme školu v Africe a pomozte nám opravit školy v Zambii.

Díky této sbírce jsme v letech 2018 – 2019 v Nangumbe postavili 2 nové třídy včetně kabinetu pro učitele a také 4 latríny s místem na mytí rukou. Zrenovovali jsme rovněž současnou budovu školy, kde jsme vyměnili dveře a okna za nové a kvalitnější. Vymalovali jsme stěny a přidali květinové zahrádky před budovu školy.

Opravili jsme též školy v Namatindi a Ndoka. V budovách jsme vyměnili rozbitá okna za nová, vymalovali jsme stěny a zkrášlili okolí. Kromě toho už jsme v těchto školách rozdali školní lavice, židle a tabule.

Do výstavby jsme aktivně zapojili rodiče a učitele. Žáci pomáhali s drobnými pracemi na zkrášlení prostředí škol – sázeli například květiny nebo zdobili a malovali školní zdi.

Autor: Člověk v tísni

Související články