Promítejte na své škole dokument Rebelská střední v Berlíně i vy

Publikováno: 21. 9. 2018 Doba čtení: 1 minuta
Promítejte na své škole dokument Rebelská střední v Berlíně i vy
© Promítej i ty

Rebelská střední v Berlíně je škola, kde není žádná ředitelna a nerozdávají se žádné známky. Učitele si platí studenti a oni sami také rozhodují o osnovách i každodenním chodu školy. Jak taková instituce může fungovat? 

Díky platformě Promítej i ty! si od září můžete dokument o netradičním pojetí školy stáhnout. Film ukazuje fungování na jediné škole svého druhu v Německu. Diváci mají možnost sledovat cestu nových studentů, kteří jsou z zpočátku z nepřítomnosti obvyklé školní hierarchie a běžného stresu ve třídě nadšeni, stejně jako z komunitního života svérázné vzdělávací instituce. Jenomže na konci tohohle dobrodružství je čeká zkouška navržená i hodnocená stejným způsobem jako na všech ostatních německých školách. Státní maturita. A na její přípravu mají jen dva roky. Obstojí v ní?

Promítej i ty! je platforma, díky které můžete zdarma a legálně promítat kvalitní dokumentární filmy — a to buď sami pro sebe, nebo širšímu publiku. Za Promítej i ty! stojí festival Jeden svět, největší přehlídka dokumentárních filmů o lidských právech na světě.

Film naleznete zde

Autor: Nikola Páleníčková

Související články