Rozhodla se zbavit závislosti i dluhů. Podpořili jsme ji

Publikováno: 12. 9. 2025 Doba čtení: 1 minuta

Paní Renata* kvůli závislosti na online sázení skončila s osmi nebankovními půjčkami a splátkami 18 000 měsíčně. O problému se svěřila manželovi, vyhledala pomoc psychoterapeuta i dluhové poradny. Díky dohodám s věřiteli se podařilo splátky snížit a předejít exekuci.

Rozhodla se zbavit závislosti i dluhů. Podpořili jsme ji
© Foto: ilustrační - SHVETS production

Nenadálé rodinné výdaje přiměly paní Renatu jít s pravdou ven. Svěřila manželovi, že je nemá z čeho zaplatit, protože propadla online sázení. Navíc, že už si kvůli tomu vzala osm nebankovních úvěrů. Když se rozhodla své závislosti zbavit, byla pod tlakem měsíčních splátek ve výši 18 000 korun. Začala docházet na psychoterapeutická sezení a také do naší dluhové poradny v Kralupech nad Vltavou.

Smírná řešení zabránila exekucím

„Po prostudování úvěrových smluv bylo zjevné, že u paní nebyla dostatečně prověřena schopnost čerpané úvěry splácet. Připravili jsme proto návrhy na smírná řešení s jejich nebankovními poskytovateli,“ řekl dluhový poradce Tomáš Suk s tím, že cílem byla také dohoda splátkového kalendáře, podle kterého by paní Renata zvládla půjčky uhradit.

„Během pěti měsíců klientka dosáhla sedmi dohod o narovnání. Výsledkem jsou měsíční splátky 5 000 Kč, které paní Renata zvládne hradit. V jednom případě vyhrála soudní spor a společnost jí musela vrátit celý přeplatek původně půjčené částky, doplňuje poradce.

Podařilo se tak stabilizovat finanční situaci rodiny, která by později musela čelit exekucím a dalším komplikacím.

*jméno bylo změněno z důvodu ochrany klientky




Autor: Člověk v tísni

Související články