„Selfie day“ Zuzany Břehové pro Seznam.cz: Jeden den na humanitární misi v Kongu.

Publikováno: 28. 11. 2018 Doba čtení: 1 minuta
„Selfie day“ Zuzany Břehové pro Seznam.cz: Jeden den na humanitární misi v Kongu.
© Zuzana Břehová

„Selfie day“ Zuzany Břehové ze společnosti Člověk v tísni, která tu pomáhá už deset let. Týmy pracují v odlehlých oblastech provincie Jižní Kivu a Maniema, kde pokračuje občanská válka.

Jak vypadá jeden den humanitárního pracovníka, s čím vším se musí potýkat a jak konkrétně Člověk v tísni lidem v zoufalých životních podmínkách pomáhá? Natáčela pracovnice Člověka v tísni Zuzana Břehová. 

Na její den se můžete podívat ZDE

Demokratická republika Kongo je druhou největší zemí Afriky. Přes své obrovské přírodní bohatství se dlouhodobě řadí mezi státy s nejvyšším počtem lidí žijících pod hranicí chudoby. Politická nestabilita a špatná bezpečnostní situace brání rozvoji infrastruktury, zdravotnictví i školství. Podle Úřadu OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí, který podporuje práci Člověka v tísni v Demokratické republice Kongo, je v zemi přes 13 milionů lidí, kteří potřebují humanitární pomoc. Více než polovina z nich trpí následkem konfliktů a vysídlení. Aktuálně je v zemi zhruba 4,5 milionu vnitřně vysídlených lidí, kteří museli opustit své domovy. Člověk v tísni pomáhá v DRC od roku 2008. Jeho místní tým pracuje v odlehlých venkovských oblastech východní provincie Jižní Kivu a Maniema, kde pokračuje občanská válka. 

Autor: Marcela Sobotková, Seznam.cz