Školní příprava má smysl

Publikováno: 15. 9. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Školní příprava má smysl
© Foto:

V rámci probíhající sbírky Lepší škola pro všechny můžete podpořit mimo jiné naši práci s dětmi. I díky darům z loňského ročníku této sbírky jsme mohli v letošním roce pracovat s dětmi v Plzeňském kraji. V rámci našeho programu podpory vzdělávání jsme pomáhali dětem mimo jiné i na Klatovsku. Vedle provozu školního klubu v Janovicích nad Úhlavou jsme nabízeli zejména individuální podporu.

Naše pomoc směřovala i k jedenáctiletému chlapci, který aktuálně nastoupil na druhý stupeň. „Neuměl se sám učit, tatínek byl věčně v práci, maminka měla plné ruce práce s mladšími sourozenci. Zpráva z poradny hlásila dysgrafii a dyslexii, což se značně promítalo především v českém a v anglickém jazyce a v naukových předmětech,“ přibližuje začátky práce se školákem Eva Lešková, naše regionální pracovnice. Jeden ročník chlapec již opakoval, ve čtvrté třídě neprošel opravnými zkouškami z vlastivědy. Proč se učit, když na to nemá. A ty domácí úkoly. Raději je nedělat.

„Během naší spolupráce se naučil připravovat do školy, plnit domácí úkoly a hlavně zjistil, že nemá smysl se podceňovat,“ pochvaluje školáka Lešková. Plnit domácí úkoly přestal být problém, ubyly poznámky za nedonesené školní pomůcky. „Začal sbírat úspěchy díky své vlastní píli. Největší radost z toho všeho měl on sám. Stalo se to pro něj hnacím motorem, který mu pomohl přečkat celý školní rok. Přesto se paní učitelka rozhodla, že si hoch připomene o prázdninách opět vlastivědu. Vůbec to ale nevadilo. Každý týden dvě hodiny s naší pomocí pilně trénoval znalosti o České republice, o sousedních státech, o Evropské unii, o historii a mnoho dalšího. Poznal mnoho zajímavých míst, otevřel mnoho zajímavých knížek. Odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Zvládnuté opravné zkoušky mu úspěšně uzavřely celý první stupeň. „Během letních prázdnin stihl s námi vyrazit i na náš týdenní letní zážitkový kurz, který byl dle jeho slov báječný," uzavírá vyprávění Eva Lešková.

Vaším darem v rámci sbírky Lepší škola pro všechny můžete podpořit například právě tohoto chlapce. Zvažujete-li příspěvek do sbírky, neváhejte – do konce září bude Váš dar díky podpoře sponzorů zdvojnásoben! Více informací na www.lepsiskolaprovsechny.cz

Autor: ,