Školní rok v předškolním klubu nám končí

Publikováno: 23. 7. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Školní rok v předškolním klubu nám končí
©

V předškolním klubu Člověka v tísni v Bílině máme další rok za sebou. Tento rok jsme spolupracovali s celkem dvaceti dětmi. Pořádali jsme několik akcí společně s rodiči a začali jsme spolupracovat s Mateřskou školou Maxe Švabinského.

Tento školní rok se nesl ve znamení přípravy dětí na vstup na základní školu. Děti se celý rok pilně připravovaly k zápisu, učily se cvičení na jemnou motoriku, pracovaly s čísly, tvary a barvami. Děti se během roku naučily také spoustu básniček a písniček, které předvedly svým rodičům na besídce.

 Za velký úspěch považujeme adaptační dny v Mateřské škole Maxe Švabinského. S dětmi navštěvujeme školku pravidelně každý měsíc, kde trávíme společná dopoledne. Paní učitelka má připravené pro děti aktivity jako zpívání, malování, vyprávění pohádek nebo si děti volně hrají s hračkami. Tato dopoledne se dětem velice líbí a těší se na ně. V dalším roce budeme spolupracovat s Mateřskou školou Maxe Švabinského a pokusíme se navázat spolupráci také s ostatními školkami v Bílině.

Během roku se konala spousta akcí jako Vánoční besídka, malování vajíček na Velikonoce, výlet do obory ve Mstišově a jiné společné aktivity s rodiči. Na konci školního roku jsme byli také kempovat v Oseku s rodiči a dětmi, kteří navštěvují naší pobočku. Tato akce se velmi povedla a už plánujeme další podobnou akci, tentokrát na horách. Konec roku nám uzavřelo vystoupení na festivalu Tóny mládí, kde děti z předškolního klubu tancovaly na písničku jako žabáci.

V novém školním roce budeme pokračovat v našich aktivitách a budeme přibírat nové děti. Proběhne také rozlučková diskotéka pro děti, které nastupují do prvních tříd nebo do přípravných ročníků. 

Autor: Lucie Bauerová, pracovník předškolního klubu Člověka v tísni Bílina