Slam poetry v Ústí

Publikováno: 28. 2. 2011 Doba čtení: 2 minuty
Slam poetry v Ústí
©

„Chtěli jste někdy být u toho, když vznikají verše?...Tváří tvář básníkovi či básnířce, pomáhat rýmům na svět…Povzbudit poetu, když se mu poezie rodí v hlavě?...A když, inspirováni poezií, pocítíte touhu sami začít tvořit, vyskočíte na pódium a předložíte své básně publiku, které vás okamžitě jásotem odmění nebo vypíská? Pokud je to tak, vítejte na slam poetry.“

Kariérní poradenství KAPPO se netýká jen klasické nabídky služeb klientům jako je doprovod do škol na dny otevřených dveří, pomoc s podáním přihlášky na SŠ a podpora během následného studia, ale také pořádání workshopů. Ty mají za cíl prostřednictvím nejrůznějších her a skupinových aktivit zvýšit jednak rozhodovací kompetence dospívajících a ukázat jim, jak lze vhodně naložit se svým životem v rámci svých schopností a možností, ale také zlepšit jejich komunikační dovednosti.

Právě schopnost dobré sebeprezentace a pohotové reakce v komunikaci s druhými rozvíjí projekt Slam poetry, který byl realizován loni v Praze a letos se přestěhuje i do Ústí nad Labem.

Již úvodní náborové setkání, které právě připravujeme, a které proběhne 9. března v Mumii a bude mít podobu klasické Slam poetry show s výrazným představitelem české SP scény Bohdanem Bláhovcem v čele, má mladým lidem z vybraných základních a středních škol z Ústecka zprostředkovat setkání se zajímavými osobnostmi SP a v neposlední řadě s podobně založenými vrstevníky.

S těmi bude možné letos na jaře kreativně strávit volný čas při pravidelných setkáních v DDM, které budou koncipovány jako tvůrčí etudy a vyústí v závěrečné veřejné klání mezi zúčastněnými.

Pokud vše půjde hladce, v plánu je i knižní vydání nejlepších básní a vznikne jakási Poetická mapa lokality Ústí nad Labem a okolí.

 

Autor: Romana Bartůňková, KAPPO