Sousedění aneb Zažij město jinak 2018

Publikováno: 13. 11. 2018 Doba čtení: 2 minuty
Sousedění aneb Zažij město jinak 2018
© Veronika Kamenická
Před několika lety napadlo několik moudrých hlav, že by nebylo špatné se propojit a spolupracovat s organizacemi, které mají podobný pohled na správu věcí obecných, protože jak víme ze starých bájí a legend jeden prut zlomíš, ale svazek prutů už tak snadný soupeř není. 

A tak se stalo, že vznikla spolupráce ZŠ Santoška, Farního sboru Časkobratrské církve evangelické z Prahy 5, kontaktního centra Sananim, Městské knihovny v Praze (pobočka v Ostrovského ulici), Gymnázia Na Zatlance a Člověka v tísni PSI – pobočka Praha. Prvotním záměrem naší spolupráce byla nejen vzájemná podpora při aktivitách, které pokládáme za prospěšné pro naši obec, ale i prezentace toho, co děláme, před veřejností. Pomyslným středem našich aktivit se stal park „Na Skalce“, kterému jsme se rozhodli vylepšit nevalnou pověst pořádáním akce nejen pro nás, ale i pro širokou „sousedskou“ veřejnost.

O druhém zářijovém víkendu tak v parku společný program v rámci akce - Zažij město jinak a náramně se povedl! Počasí nám nezvykle přálo a kdo přišel, nelitoval. Mohl spatřit živý průvod studentů gymnázia se sběrem odpadků v ulicích s jejich následnou recyklací v podobě výroby například stylové peněženky z tetrapaku. Nejen slečny a dámy byly nadšeny následným módním blešákem. Čtenáře nové i staré potěšila „Živá knihovna“ v parku, zájemci o historii si mohli užít výstavu o historii evangelického sboru na Smíchově a prohlédnout si návrhy na rekonstrukci kostela. Děti i rodiče si mohli vyzkoušet své školní vědomosti u stánku ZŠ Santoška (zaměřeno na výročí 100 let republiky) a našeho, kde je čekala skvělá bojová hra, při které oběhli nejen park, ale pomyslně celý svět. Celé skvělé odpoledne završil koncert slavící výročí vzniku přátel ze Sananimu. 

Povedlo se nám to, takže již teď se rodí v hlavách nápady na příští rok. Takže příští září anebo i dřív, na viděnou!


Autor: Jan Jelínek, Koordinátor podpory vzdělávání a workshopů na školách

Související články