Sponzor zdvojnásobí váš dar na vzdělávání

Publikováno: 15. 9. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Sponzor zdvojnásobí váš dar na vzdělávání
© ČvT archiv

Praha, 15. září -  Přesně měsíc mohou dárci přispět na sbírku, aby sponzor zdvojnásobil každou jejich zaslanou korunu. Podpoří tím doučování děti z nejchudších rodin i aktivní mladé lidi, kteří chtějí zlepšovat své prostředí. Loni  přispělo na sbírku 1 750 lidí a celkově se tak vybralo přes 5 milionů korun. Z nich Člověk v tísni podpořil provoz nízkoprahových klubů pro 900 ohrožených dětí, předškolní kluby pro 260 dětí nebo portál nabízející bezplatně přes 200 audiovizuálních lekcí.

 „Pomáháme dětem tam, kde podle nás z různých důvodů dostatečnou podporu nedostávají. V sociálně vyloučených lokalitách, ale i na gymnáziích, kde podporujeme schopnost mladých lidí přemýšlet v souvislostech. Loni jsme se sbírky zaplatili také kurzy pro víc než tisícovku učitelů,“ shrnuje využití peněz ze sbírky ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek. Organizace svými vzdělávacími projekty v současnosti podporuje přes 1700 dětí z chudých rodin, kterým český vzdělávací systém neumí nabídnout dostatečnou podporu, aby později nekončily v nekvalifikovaných pozicích nebo na sociálních dávkách.

Hlavní vizuál letošní sbírky představuje dvojí možnou budoucnost dnešních dětí s moty: Jednou můžu léčit lidi (nebo) léčit se ze závislosti či jednou můžu hrát v orchestru (nebo) hrát automaty (náhledy vizuálů zde). Nadační fond Avast navýší násobení zaslaných darů až do výše 3,5 milionu korun a sbírka tak může celkově dosáhnout 7 milionů. Dárci mohou přispívat na účet sbírky 25511552/0300 nebo prostřednictvím platební karty na webu www.lepsiskolaprovsechny.cz.

Fotky podpořených dětí si můžete prohlédnout a stáhnout zde

Z  loňské sbírky bylo podpořeno fungování dvanácti předškolních a sedmi nízkoprahových klubů, které celkem navštěvovalo 1190 dětí. Třistadvacet dobrovolníků vedených metodiky a koordinátory doučovalo dlouhodobě 520 dětí ze sociálně slabých rodin. Více než 3500 studentů se zapojilo do týmových projektů Kdo jiný? a dalších 1500 se zapojilo do studentských filmových klubů. 53600 žáků a učitelů také přišlo na školní projekce Jednoho světa ve 33 městech celé ČR a více než 1000 učitelů a pracovníků ve vzdělávání se zúčastnilo našich kurzů, seminářů a workshopů.

Doučování i workshopy pro učitele

Vzdělávání dětí a učitelů v Česku se Člověk v tísni věnuje od přelomu tisíciletí. Z nadšenců objíždějících školy s dokumentárními filmy Jednoho světa a pedagogů se zaměřením na interkulturní vzdělávání později vznikly profesionální týmy, které školí budoucí i stávající pedagogy, připravují pro ně metodické materiály nebo se podílejí na tvorbě školních kurikul.

Vzdělávání Člověka v tísni v Česku  od počátku reagovalo na mezery vzdělávacího systému, ať už šlo o specializované vzdělávání dětí v sociálním vyloučení, orientaci v moderních dějinách či aktuálních globálních souvislostech. Dnes spolupracuje s 3,5 tísíci základních i středních škol, stovky jeho dobrovolníků doučuje děti z chudých rodin, provozuje předškolní a nízkoprahové kluby, nabízí kurzy pro učitele či bezplatné audiovizuální lekce na vzdělávacím portálu www.jsns.cz.

Sponzor sbírky:

Nadační fond AVAST

Autor: ČvT

Související články