Sportovní dopoledne pro děti a rodiče

Publikováno: 31. 8. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Sportovní dopoledne pro děti a rodiče
© Klára Horáková

Před letními měsíci jsme s rodiči a dětmi v Údrči přemýšleli, jak bychom dětem zpestřili letní měsíce, jelikož nemají moc příležitostí k prožití volného času než venku před domem. Nápadů bylo opravdu mnoho, jelikož se do plánování zapojili nejen děti, ale i rodiče.  Všichni jsme se tedy dohodli na menších společných programech, které se týkaly nácviků společného učení v přírodě o okolní fauně a flóře nebo základech etikety pro nejmenší. Plánování akcí se účastnili i rodiče a děti z řad klientských rodin, a nejenom oni. Účast byla opravdu veliká. Cílem těchto akcí bylo zaktivizovat rodiče i děti, aby se jejich vztahy prohloubily, společně spolupracovali a užili si společné chvíle zábavy.

Během léta jsme se ale rozhodli uskutečnit jednu větší akci, a tou bylo sportovní dopoledne pro děti a rodiče. Každý měl svoji funkci. Děti se nadšeně vrhly do plánování sportovních her, rodiče občas jejich nerealizovatelné plány krotili. Sociálně aktivizační pracovnice Klára připravila plakáty, harmonogram celého dopoledne a samozřejmě ceny.

Konečně přišel den „D“ a pomoct s organizací nám přijela i kolegyně Markéta. Děti už netrpělivě čekaly venku a pomáhaly s přípravou sportovních pomůcek. V průběhu přípravy přiběhly další děti a dorazili i někteří rodiče. Abychom se tedy všichni pořádně seznámili, uspořádali jsme kruh, ve kterém jsme si házeli míčem a kdo ho chytil, představil se a řekl, co má rád nebo co ho baví. Po seznamovacím kroužku se děti s rodiči rozdělili do týmu Kaprů a Sumců a mohla přijít další aktivita, která bavila všechny zúčastněné. Byl to Hon na medvěda. Do hry se tedy museli zapojit téměř všichni dospělí - ze zahrádek, z okolních panelových domů nebo i ti, kteří akci pozorovali zpovzdálí, ale neodvážili se účastnit. Celá hra spočívala v tom, že si děti rozebraly pastelky a papíry a sbíraly od „dospěláků“ namalované medvědy. Tým, který jich „ulovil“ nejvíce, vyhrál. Po „honu medvědů“ se nám ale zakabonilo počasí a museli jsme vymyslet, kde pokračovat. Naštěstí nám jedna maminka uvolnila sušárnu v jednom z panelových domů a zábava mohla opět začít. A i když jsme měli omezený prostor, zvládli jsme hrát různé hry, u kterých jsme se všichni nasmáli. Nakonec jsme po sobě vše uklidili, rozdali ceny a diplomy a rozešli se do svých domovů, kde jistě všichni přemýšleli nad další akcí, která by se mohla uskutečnit. Rádi bychom moc poděkovali všem, kteří se akce účastnili, a také všem, kteří ji pomohli zrealizovat.

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi jsou financovány z prostředků Karlovarského kraje.

Toto sportovní dopoledne bylo realizováno za finanční podpory RWE.

 

 

Autor: Klára Horáková, Sociálně aktivizační pracovnice

Související články