Staňte se dobrovolníkem!

Publikováno: 19. 5. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Staňte se dobrovolníkem!
©

Od začátku roku poskytujeme novou sociální službu – sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, jejímž cílem je podpora rodin při vzdělávání a dalším rozvoji dětí. Jedním z regionů, kde službu poskytujeme, je Domažlicko. Služba navazuje na program podpory vzdělávání, který již více než dva roky na Domažlicku nabízíme. „Část činností zůstává v nové službě obdobná jako v našem předchozím programu. I nadále pomáháme dětem se zlepšením školního prospěchu a podporujeme také jejich rodiče,“ upřesňuje zaměření podpory Tereza Králová, regionální pracovnice organizace.

Ta jako příklad uvádí příběh sedmiletého chlapce z Domažlic. Honzík nikdy nechodil do mateřské školy. V září dostal po 14 dnech docházky do školy dodatečný odklad s doporučením docházky do MŠ. Školky však byly plné a tak Honzík zůstal opět s maminkou doma. „Do rodiny jsem docházela pravidelně od října a pomáhala jsem Honzíkovi s přípravou k novému zápisu. Důležité bylo také trénování koncentrace na zadané úkoly, protože je velký neposeda a pozornost udrží jen velice krátce,“ vysvětluje Tereza Králová. Pro chlapce se nakonec podařilo najít místo ve školce a také úspěšně zvládl zápis do první třídy. „Maminka teď pokračuje s doučováním sama a využívá při tom materiály, které jsme jí poskytli. Zůstáváme i nadále v kontaktu, a pokud by v září při nástupu do školy nastaly potíže, jsme připraveni zajistit další podporu,“ doplňuje Tereza Králová.

Pokud máte dvě hodiny týdně čas a chtěli byste je smysluplně využít, můžete se stát dobrovolníkem a pomáhat v rámci programu dětem přímo na Domažlicku. Pomáhat byste mohli s doučováním třeba právě Honzíkovi anebo jinému dítěti, kterému to ve škole moc nedaří. „Dobrovolníkům nabízíme metodické vedení. Mladí lidé také vítají potvrzení o praxi u naší společnosti. Dobrovolníkem však nemusejí být pouze studenti. Pomáhat nám samozřejmě mohou i lidé, kteří chodí do práce, maminky na mateřské dovolené anebo třeba senioři,“ uzavírá Tereza Králová.

Zájemci o dobrovolnictví z vybraných regionů kraje (Domažlicka, Horšovskotýnska, Klatovska, Nýřanska, Rokycanska a Stodska) mohou kontaktovat Terezu Královou – email: tereza.kralova@clovekvtisni.cz

 

Naše práce s dětmi je podpořena v rámci projektu Dalekohleď 2015, který byl podpořen z prostředků Plzeňského kraje a Ministerstva vnitra ČR.

Autor: ,