Stromečku se v Ústí daří

Publikováno: 13. 1. 2011 Doba čtení: 1 minuta
Stromečku se v Ústí daří
©

V dubnu 2010 jsme zasadily semínko centra pro maminky s dětmi Stromeček v Předlicích v Ústí nad Labem. Stromečku pomalu sílily kořeny, zpevňovaly se větve, postupně rostl, až se začaly z pupenů zelenat první listy.

Stromeček učí děti být samostatnými, myslícími, veselými a individuálními bytostmi, které jsou rovnocennými partnery společnosti, připraveni zvládnout svět okolo sebe.

Stromeček nabízí svůj program celý pracovní týden. V pondělí a čtvrtek od 9 - 12 hodin je tu pro maminky z lokality Předlice. Maminky se učí novým dovednostem, vědomostem a především společně růst s jejich dětmi a připravovat je na školní svět. V úterý, středu a pátek se na 3 hodiny otevře svět hraček, barev, tvarů a učení pro 10 malých dětí od 3 do 6 let, které se připravují na vstup do 1. třídy základní školy. Momentálně do Stromečku chodí pravidelně 7 dětí a 5 maminek pravidelně navštěvuje klub matek.

Od doby zasetí semínka se ve Stromečku mnoho událo, podívej se s námi na stránky FB ústecké pobočky na velký foto report z otevření centra, programů pro děti, mezinárodního workcampu s dobrovolníky, výletu do Zoo v Ústí nad Labem, plaveckého bazén v Děčíně, Mikuláše pro děti z Předlic, ze Staroměstského náměstí a výstavy Petra Nikla v Praze, z oslavy Vánoc a příchodu nového roku.

Stromečku a vám všem do roku 2011, jen pevné kořeny, pevnou půdu pod nohama, hodně slunce a dobrý vítr.

 

Autor: Bětka Krbcová a Eliška Králíková, KOO Klubu matek, KOO předškolního zařízení