Sýrie: Svědectví a advokační kampaň

Publikováno: 22. 10. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Sýrie: Svědectví a advokační kampaň
©

Kromě přímé pomoci obětem konfliktu v Sýrii zahájil Člověk v tísni v roce 2013 i rozsáhlou advokační práci s cílem prosadit praktické kroky, které by zlepšily přísun humanitární pomoci pro strádající obyvatele uvnitř Sýrie. Spolu s dalšími nevládními organizacemi se aktivně účastní mezinárodní lobbistické kampaně koordinované organizací Crisis Action.

Člověk v tísni v rámci kampaně:

  • Přináší svědectví o rozsahu humanitární katastrofy a utrpení lidí uvnitř Sýrie.
  • Prosazuje rovnoměrnou distribuci humanitární pomoci uvnitř země a to zejména mezi oblastmi kontrolovanými vládou a opozicí.
  • Žádá rozšíření působnosti agentur OSN na území, které není pod kontrolou syrské vlády.
  • Žádá OSN či jiné alternativní diplomatické mechanismy, aby začaly vyjednávat nestranné doručování humanitární pomoci se všemi aktéry konfliktu.
  • Zasazuje se o uznání a formalizaci přísunu humanitární pomoci dovnitř Sýrie přes hranice sousedních států (tzv. cross-border) a to zejména do oblastí, které z bezpečnostních a administrativních důvodů nejsou přístupné z území kontrolovaných vládou.
  • Apeluje na navýšení humanitární pomoci uvnitř Sýrie, kde jsou potřeby strádajících největší a zároveň nejhůře pokryté.

Při advokační kampani Člověk v tísni ať už samostatně nebo s Crisis Action oslovil evropské politiky, dárcovské organizace, vedoucí představitele agentur OSN, donorskou konferenci v Kuvajtu, konferenci BRICS, setkání G20 v Indonésii, Radu bezpečnosti OSN nebo generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna.

Pomoc je možné posílat přímo na konto sbírky SOS Sýrie 92329232/0300

nebo pomocí SMS ve tvaru

DMS SYRIE na číslo 87777

Platbu kartou můžete provést ZDE

(Svůj dar si také můžete odečíst z daní)

(IBAN CZ1703000000000092329232)

Autor: