Ta pravá

Publikováno: 30. 3. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Ta pravá
©

Najít si dobrou práci, která Vám bude vyhovovat, není žádná sranda. Co třeba, když máte nízkou kvalifikaci nebo obor, kde není velké uplatnění. Zkoušeli jste si někdy představit takovou situaci nebo máte podobné zkušenosti?

Lidé ve věku 15-25 let jsou považováni za nejkritičtější skupinu nezaměstnaných z toho důvodu, že nemají žádnou praxi. Ale to je jen jeden z důvodů, proč je pro ně tak těžké se uplatnit. V Ústeckém kraji existují hned dva projekty podporující tyto osoby. Jedním je „Transfer“, který ve svých službách realizujeme a druhým je projekt úřadu práce „Iniciativa“. Je mnoho možností jak mladé lidi v začátku podpořit, takže kdyby Vás to zajímalo podrobněji, kontaktujte nás.

Situace 1:

Nízká kvalifikace, pokud máte pracovní zkušenosti, není takový problém, ale dnes když mají všichni diplomy… To je otázka. Pokračovat nebo skončit se školou. Petr má dva výučáky, ale to protože mu bylo ve škole dobře. Teď střídá jednu práci za druhou a nikde to moc nejde. Petr k nám přišel už opravdu zoufalý. V tuto chvíli hledáme společně příčinu někde v minulosti a zdá se, že zdraví neslouží tak jak má. Držte nám palce, ať to dokážeme a najde se ta pravá.

Situace 2:

Někteří zaměstnavatelé nepohrdnou mladými lidmi, které si mohou vychovat, ale někteří chtějí pracovní zkušenosti. A co potom i když máte inženýra? Existují dotovaná místa, ale k ničemu zajímavému Vás často moc nepustí. Díky Bohu však jsou i zaměstnavatelé, kteří chtějí mladým lidem dát šanci se něco naučit. Takové společnosti se nám podařilo najít ve dvou případech a konečně se našla ta pravá pro holky s opravdu nezvyklým vzděláním.

Situace 3

A co teprve, když jste mladá maminka, která si neudělala praxi ani vyučení, protože nemohla nebo se jí nechtělo. Víte co teď při hledání práce říkají? „Jsem byla hloupá.“ Teď totiž musí řešit nejen nízké vzdělání, ale ještě k tomu sladění rodinného života s prací. O takových situacích, co společně prožíváme, můžeme vyprávět i jindy, ale vězte, že ta pravá někde čeká.

Stále platí moudro o tom, že sebevědomí, láska a těžká práce tě mohou osvobodit i z chudoby a beznaděje všedního života.

Autor: Bc. Tereza Hajdúová, osobní poradce v projektu Transfer