Letní tábor plný zážitků

Publikováno: 25. 9. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Letní tábor plný zážitků
© Člověk v tísni

Léto a prázdniny jsou jednoznačně nejlepším obdobím pro všechny děti a co teprve když se k volnu a teplému počasí přidá pár zážitků.

Letošní léto bylo díky novým projektům a našim dárcům plné zážitků. Děti z předškolních klubů v Liberci a Ploužnici si dopolední program pravidelně zpříjemňovaly výlety. Z Ploužnice se děti jely podívat do Liberce do muzea Lega, v Mimoni navštívily muzeum večerníčků, zašly na zmrzlinu nebo se ochladit k rybníku a mnoho dalšího. Děti z libereckého předškolního klubu zvládly zdolat Ještěd, zašly se podívat do Dinoparku, nebo si dopoledne užily v přímém kontaktu s přírodou v Ekoparku.

A nezapomnělo se ani na školáky ze služby podpora vzdělávání v rodinách. Hned na konec školního roku děti měly možnost rozšířit si své školní znalosti a dovednosti v IQ parku, kde si otestovaly své smysly a podívaly se do tajů vědy a techniky. A nechyběl ani tradiční prázdninový výlet na Ještěd spojený s pořádnou bojovkou a tentokrát i s přespáváním na horolezecké chatě poblíž vrcholu. Letos poprvé se s námi na Ještěd podívaly i děti z doučování z Frýdlantu a okolí.

Největší prázdninovou akcí byl společný pobytový tábor ve Sloupu v Čechách, kterého se účastnili školáci i předškoláci z Liberce a Ploužnice. Táborový program byl hodně bohatý, čtyři dny plné her, tvoření, sportování i nevšedních zážitků. Děti si zkusily péči o koně, na kterém se pak následně projely, a v nedaleké sklárně si na chvíli vyzkoušely sklářské řemeslo.

Všechny děti pobyt mimo domov bez rodičů zvládly na jedničku.

Léto nám sice skončilo, ale my se už těšíme na další výzvy a zážitky, které nám nový školní rok přinese.

Autor: Tereza Babcová, koordinátorka vzdělávacích služeb

Související články