Týdny mediálního vzdělávání 2019 jsou za dveřmi! Přihlaste svou školu do konce května

Publikováno: 6. 5. 2019 Doba čtení: 1 minuta
Týdny mediálního vzdělávání 2019 jsou za dveřmi! Přihlaste svou školu do konce května
© JSNŠ

Týdny mediálního vzdělávání 2019 začínají 20. května a budou opět probíhat až do konce školního roku. Prohlédněte si nabídku aktivit, kterou Jeden svět na školách připravil. Registrace škol jsou již otevřeny. 

Na základních a středních školách po celé České republice se konají filmové projekce, semináře, debaty s novináři a s mediálními odborníky a workshopy spolupracujících organizací, které se týkají mediálních témat. Letos se do Týdnů mediálního vzdělávání zapojilo již 63 novinářů a 13 organizací.

Všechny zahrnuté aktivity mají společný cíl – přispívají k posilování mediální gramotnosti žáků a studentů, tedy k osvojování znalostí a dovedností, jež jsou klíčové pro aktivní a zodpovědné občanství. Role školy je v takovém úsilí nezastupitelná. Také letos si můžete vybrat z několika možností, jak se do Týdnů mediálního vzdělávání zapojit.

Přihlásit školu je možné již nyní prostřednictvím přihlašovacího formuláře. Přihlašování je otevřeno do 1. června 2019.

ZDE se můžete podívat na kompletní přehled aktivit a vzdělávacích materiálů, které Jeden svět na školáchnabízíme v rámci Týdnů mediálního vzdělávání.

Týdny mediálního vzdělávání zahájí panelová debata na téma Novináři o volbách. Debata se uskuteční 20. května v Goethe institutu. V případě, že byste se chtěli debaty účastnit jako diváci, napište nám, prosím, na e-mail tmv@jsns.cz.

Pro koho je akce určena?

Aktivity jsou určeny zejména žákům 8. a 9. tříd základních škol a studentům středních škol a odborných učilišť.

Kdo se může přihlásit?

Zapojit se mohou všechny základní a střední školy v České republice. 


Autor: JSNŠ

Související články