Udržitelný rozvoj včelařství v Gruzii: BageBee Center v Tbilisi posiluje místní zemědělství

Publikováno: 19. 5. 2022 Doba čtení: 1 minuta
Udržitelný rozvoj včelařství v Gruzii: BageBee Center v Tbilisi posiluje místní zemědělství
© Foto: Ramaz Tchitchinadze

Včelařství je v Gruzii jednou z nejstarších a nejoblíbenějších hospodářsky-zemědělských činností a jeho udržitelný rozvoj zůstává jednou z klíčových priorit hospodářského růstu země. Místní med je navíc známý svou zvláštní chutí a léčivými vlastnostmi. Pomoc místním včelařům je zásadní při získávání inovativních technologií, prohlubování znalostí, rozvoji dovedností a propojení s mezinárodními trhy EU a dalších zemí.

Aby gruzínští včelaři dosáhli svých cílů, spojili své síly s nevládní organizací Člověk v tísni, Českou rozvojovou agenturou, Magistrátem města Tbilisi a svazovým sdružením Agora. Výsledkem tohoto spojení je otevření moderního včelařského centra v Tbilisi, které se může pochlubit laboratořemi na mezinárodní úrovni s veškerým potřebným vybavením pro vědeckou činnost a studie.

Důležitým přínosem centra je, že se stará o vzdělávání a odborný růst místních zemědělců s využitím nejnovějších technologií a vybavení. V rámci této iniciativy prošlo několik místních zemědělců, včetně mladé generace, školením odborníků z oboru, díky němuž získali praktické i teoretické znalosti. Řada z nich je v současné době v BageBee centru zaměstnána jako školitelé a pomáhá ostatním v rozvoji.

Zde článek, který zveřejnil deník Georgia Today.

Autor: Georgia today

Související články