V Berouně jsme otevřeli komunitně integrační centrum KAMIN

Publikováno: 19. 1. 2023 Doba čtení: 1 minuta
V Berouně jsme otevřeli komunitně integrační centrum KAMIN
© Foto: Kateřina Volfová

Od března 2022 fungovalo v Berouně Centrum pomoci ve kterém jsme pracovali společně s Charitou Beroun. Ta v Centru ukončila své působení v polovině prosince 2022. Člověk v tísni se rozhodl, že i nadále v této činnosti bude pokračovat.

V pondělí 16. ledna 2023, po menší rekonstrukci a přizpůsobení prostor k dalšímu fungování, jsme znovu otevřeli. Centru jsme dali nový název – KAMIN. 

KAMIN je komunitně – integrační centrum pro Ukrajince. V ukrajinštině KAMIN znamená krb, teplo domova. Lidem zde stále poskytujeme sociální poradenství, doprovody k lékařům a na úřady. Nově nabízíme psychologické poradenství, klub pro seniory, klub pro matky s dětmi, výtvarný a kreativní kroužek, podporu doučování dětí a kariérní poradenství pro věkovou skupinu 15–18 let včetně stipendijního programu pro středoškoláky. Stále máme k dispozici Šatník pro ukrajinské uprchlíky.

V KAMINU pracují naše terénní pracovnice, které se problematice válečných uprchlíků z Ukrajiny intenzivně věnují. Díky četným osobním rozhovorům s uprchlíky se dokáží dobře orientovat v jejich potřebách a umí jim také efektivně pomoci. 

V rámci naší organizace vznikla celá nová sekce na pomoc ukrajinským uprchlíkům, která je metodicky vedena experty na cizinecké právo včetně zkušených právníků z této oblasti legislativy.

Více o KAMINU se můžete dočíst v článku Deníku.

provozní doba KAMINu:
pondělí až čtvrtek od 10:00 do 17:00
pátek od 10:00 do 12:00

Help linka v ukrajinštině: +420 770 600 800, její provoz je od pondělí do pátku, v čase od 09:00 do 22:00

Kontakt na pracovnice KAMINu:Autor: Svatava Havelková

Související články