V centru: Nikola Čechová a Tereza Hronová nejen o zážitcích z mise v Zambii

Publikováno: 23. 12. 2018 Doba čtení: 1 minuta
V centru: Nikola Čechová a Tereza Hronová nejen o zážitcích z mise v Zambii
© Foto: Seznam.cz

Tereza Hronová z Člověka v tísni a youtuberka a moderátorka Nikola Čechová přijaly od Kovyho pozvání do dalšího dílu pořadu V centru. Nikola se v říjnu s Člověkem v tísni vydala na misi v Zambii, kde zjišťovala, jak se žije i pomáhá přímo na místě. Co ji v Zambii překvapilo a co si z mise odnese? Ptali jste se společně s Kovym v dalším díle pořadu V centru.

„Člověk v tísni mi poté zaplatil jen letenku – ubytování, očkování a další věci jsem si hradila sama. A upřímně, byla to zkušenost k nezaplacení,“ řekla jedna z nejvlivnějších žen českého internetu se stovkami tisíc followerů a fanoušků Nikola Čechová o spolupráci s Člověkem v tísni v nedávném rozhovoru pro Respekt.

Zambie patří k nejméně rozvinutým státům světa. Zároveň se řadí mezi země s nejvyšší chronickou chudobou na světě a nejvyššími rozdíly mezi bohatým a chudým obyvatelstvem. Silný ekonomický růst, který byl dán vysokou produkcí mědi, se v posledních letech zásadně zpomalil. Kromě toho se tato země potýká s vysokou mírou nezaměstnanosti, extrémně vysokou mírou podvýživy, špatnou infrastrukturou a nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil.

Na rozhovor se můžete podívat ZDE

Autor: Redakce Seznam

Související články