V Janovicích šli učitelé do školy i o prázdninách

Publikováno: 5. 3. 2015 Doba čtení: 2 minuty
V Janovicích šli učitelé do školy i o prázdninách
©

Jak pracovat ve škole s nepozornými dětmi? Jak podpořit vzájemné porozumění ve výuce a zapojení všech dětí bez rozdílu jejich případného zdravotního nebo sociálního znevýhodnění? Na tyto a další otázky hledalo odpovědi více jak šedesát učitelů základních škol z Plzeňského kraje v rámci série seminářů, kterou jsme připravili na předchozí čtyři měsíce.

Poslední z nich proběhl na základní škole v Janovicích nad Úhlavou. „Dvaadvacet učitelů, včetně pana ředitele, přišlo o jarních prázdninách do školy, aby si prohloubili znalosti v metodách práce umožňujících zapojení dětí s rozdílnou úrovní znalostí, povah a způsobů myšlení do školního kolektivu,“ upřesňuje Eva Lešková, pracovnice programu podpory vzdělávání. Podle ní byli pedagogové s obsahem semináře spokojení a s lektorkou se domluvili na další spolupráci.

Na Klatovsku pomáháme nejen dospělým lidem v rámci sociálních služeb, ale i dětem se zlepšením jejich školních výsledků. Rodinám tak nabízíme pomoc se školní přípravou dětí a smysluplné trávení volného času. „Na janovické ubytovně pak provozujeme školní klub Ušoun. Ten je otevřen každou středu odpoledne a vedle společného učení nabízí i nejrůznější tvůrčí aktivity,“ doplňuje Lešková. „Vzhledem k tomu, že pracujeme se stejnými dětmi, mohli jsme v rámci semináře s učiteli ze zdejší základní školy mluvit i o konkrétních dětech a hledat možnosti jejich další podpory,“ pochvaluje si Eva Lešková. Ta hodnotí velmi pozitivně spolupráci s janovickými pedagogy a jejich otevřenost novým metodám při práci s dětmi.

Zaměřujeme se i na podporu učitelů ze zařízení pro děti v předškolním věku a i jim nabízí řadu zajímavých vzdělávacích akcí. Aktuálně je na polovinu března naplánován například kurz zaměřený na efektivní komunikaci s rodiči. Více informací naleznete ZDE.

Autor: ,