V Mongolsku budou pomáhat nové ultrazvukové přístroje

Publikováno: 28. 3. 2013 Doba čtení: 1 minuta
V Mongolsku budou pomáhat nové ultrazvukové přístroje
©

V pátek 22. března jsme v Ulánbátaru předali ředitelům nemocnic v aimazích Umnogobi a Khuvsgul nové ultrazvukové přístroje typu EDAN DUS 60. Lékaři z obou nemocnic zároveň absolvovali zaškolení pro obsluhu ultrazvuků.

Tyto přístroje jsou první částí vybavení, které bude místním nemocnicím v letošním roce darováno v rámci projektu podpory přístupu ke kvalitní zdravotní péči ve vzdálených oblastech Mongolska.

Projekt byl zahájen v roce 2011 a stále úspěšně pokračuje díky podpoře České rozvojové agentury. Jeho realizace byla podpořena i podepsáním společného memoranda zástupci Člověka v tísni a mongolského Ministerstva zdravotnictví.

 Slavnostního předání ultrazvukových přístrojů se zúčastnili rada Tomáš Vacek z Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru, paní Jamsran Tserendulam, koordinátorka rozvojové spolupráce z Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru, Martin Klicnar z Člověka v tísni a ředitelé a lékaři z nemocnic v aimazích Umnogobi a Khuvsgul.

Oba ředitelé nemocnic potvrdili, že ultrazvuky začnou již v průběhu dubna sloužit k diagnostice pro občany vzdálených soumů (obcí) v projektu mobilních klinik.

O našich dalších aktivitách v Mongolsku se více dozvíte ZDE.

Autor: