VIDEO: Děti z Liberce na toulkách českou zemí

Publikováno: 5. 2. 2014 Doba čtení: 1 minuta
VIDEO: Děti z Liberce na toulkách českou zemí
©

Leden pomalu vystřídal únor, kdy tradičně přichází čas pololetních prázdnin. Ty letošní jsme dětem z libereckého doučování zpestřili nabídkou výletu po republice! Protože disponujeme omezeným časem i prostředky, vybraných šest krajů jsme „prošli“ pomocí výukového programu Po Česku! Téma jsme zpracovaly společně s kolegyní Simonou Benešovou, jelikož se právě jím děti nyní zaobírají ve škole. Co všechno děti mohly vyzkoušet, zažít a naučit se?

Podívat se na hrad Špilberk a zámek v Litomyšli, projít vilu Tugendhat nebo město Polička, ochutnat perníčky z Pardubic a projet se na dostizích, potkat Josefa Gočára, Josefa Kajetána Tyla nebo Bedřicha Smetanu, zalovit si v rybnících na jihu Čech a podívat se, kde pramení řeka Morava. Seznámily se také se slavnými lázeňskými městy a prošly se po červeném koberci  MFF v Karlových Varech! Při příležitosti festivalu děti samy natočily krátký film podle Starých pověstí českých. Na vyhledání informací k tématu, přípravu scénáře, rozdělení rolí a točení samotné měly děti pouhých 45 minut. Rádi se s Vámi podělíme o výsledky jejich práce! 

 

Výlet s Praotcem Čechem

 

Výlet s Přemyslem Oráčem
 

 

 

Komplexní programy podpory vzdělávání dětí ze sociokulturně znevýhodňujícího prostředí v Libereckém kraji „Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.“

 

Autor: Monika Schweidlerová, koordinátorka programu Podpora vzdělávání v rodinách