VIDEO: Při povodních v Pákistánu jsme pomáhali s partnery z Alliance2015

Publikováno: 15. 8. 2012 Doba čtení: 1 minuta
VIDEO: Při povodních v Pákistánu jsme pomáhali s partnery z Alliance2015
© Foto:

V roce 2010 i o rok později postihly Pákistán největší záplavy za posledních 80 let. Ničivá povodeň zasáhla 26 milionů lidí. Velká voda si vyžádala více než 2 200 lidských životů a zničila více než 2,5 milionu hektarů zemědělské půdy. Při záplavách zemřelo 6,5 milionu kusů dobytka.

Pro pomoc při jedné z největších přírodních katastrof v dějinách se rozhodla i skupina evropských neziskových organizací Alliance2015, jejímž členem je Člověk v tísni od roku 2003. Rozsáhlou humanitární akci podporovalo ECHO.

Zpočátku mířila pomoc k nejvíce postiženým lidem. S vydatnou pomocí místních neziskové organizace postavily 6500 domů. K více než sto tisícům rodin se dostala pomoc v oblasti zemědělství, pěstování zvířat, vody nebo sanitace.

Programy veřejné práce (Cash for Work) poskytly rychlou přímou pomoc pro lidi v nejvíce postižených regionech. Neziskové organizace včetně společnosti Člověk v tísni také organizovaly kurzy vaření nebo školení v hygienických návycích.

Zajímá vás víc? Podívejte se na krátký dokument o společné operaci partnerů z Alliance2015 v Pákistánu. Novinky z Alliance2015 můžete sledovat i na Facebooku.

Autor: