"Nejprve jsme děti učili správně padat." Víkendový pobyt na lyžích v Krušných horách

Publikováno: 26. 3. 2022 Doba čtení: 1 minuta
© Mária Jakubovie

I letos jsme vyjeli s dětmi z našich programů doučování a Kulturně komunitního centra na prodloužený víkend s lyžařským výcvikem. I letos to byla pro děti, které s námi 10.–13. března do Jáchymova vyrazily, první zkušenost s pobytem na horách. I letos děti, které se v pátek poprvé v životě postavily na lyže, stihly do konce víkendu pocítit hrdost samy na sebe, že dokázaly projezdit celé dopoledne na modré, nebo dokonce červené sjezdovce. Důvodů k radosti přinesl víkend v Krušných horách vícero. 

Snowboard, nebo lyže?

Vyzkoušet si na sjezdovce nejen lyže, ale i prkno lákalo mnoho dětí i naše pracovníky v roli instruktorů. Při pohledu na svah a zkušené snowboardisty okolo od toho nakonec všichni opustili a vybrali si lyže, které na všechny působily o něco jednodušeji.

„Nejprve jsme děti učili správně padat, abychom předešli zlomeninám. A správně vstávat! To je nakonec nejsložitější úkol, možná složitější než lyžování samotné,“ popsala dění na svahu Lucie Mannová, pracovnice z pražského předškolního klubu.


Kdo si myslíš, že jsem?!

Odpoledne si děti užívaly sníh bez těžkých přeskáčů, večery patřily společným hrám. Nejvíce smíchu doprovázel kvíz s pantomimou, poznávání zvířat i hádání známých osobností. Dobrá energie pramenila také ze skvělého jídla, které zajišťovaly po celou dobu pobytu další kolegyně. Povedl se i večer s pohádkou a společná meditace.

Tento výlet jsme mohli zrealizovat díky podpoře z OP PPR, OPZ, Clifford Chance Foundation, firmy GENERAL BYTES a také soukromým dárcům, tímto všem moc děkujeme! 


Autor: Lucie Mannová, Eliška Janoušková

Související články