VYJÁDŘENÍ FESTIVALU JEDEN SVĚT A ČLOVĚKA V TÍSNI K SITUACI NA UKRAJINĚ

Publikováno: 25. 2. 2022 Doba čtení: 1 minuta
VYJÁDŘENÍ FESTIVALU JEDEN SVĚT A ČLOVĚKA V TÍSNI K SITUACI NA UKRAJINĚ
© Foto: Matyáš Trnka

Festival Jeden svět a Člověk v tísni odsuzují ruskou agresi vůči Ukrajině, která bude mít bezpochyby dopad na životy desítek milionů lidí, kteří v zasažených oblastech žijí. Ti mohou být ohroženi na životech, zhorší se jejich bezpečnost, ekonomická situace i přístup k základním službám.

„Myslíme také na naše přátele z filmového festivalu Docudays UA International Human Rights Documentary Film Festival. Jde o největší lidskoprávní festival v zemi s téměř dvacetiletou historií, který se pravidelně koná v Kyjevě a poté cestuje po celé Ukrajině. Pořádá ho parta úžasných lidí, kteří nejenže se zásadním způsobem podílí na rozvoji tamní kinematografie a podpoře mladých filmových talentů, ale také usilují o sebevědomou občanskou společnost a o ochranu lidských práv a svobod. Jeden svět sdílí s Docudays UA mnoho, hodnotově i lidsky. Jsme jedna rodina. Jsme s vámi,“ říká ředitel festivalu Jeden svět Ondřej Kamenický.

S Člověk v tísni jsme připraveni nadále pomáhat všem lidem, kteří to nyní budou potřebovat přímo na území Ukrajiny, v případě masívního útěku obyvatel i v okolních zemích nebo v Česku. Lidé mohou pomoci finančně přes účet SOS Ukrajina, kam v posledních dnech přispěli přes 10 milionů korun.

PŘISPĚJTE DO SBÍRKY SOS UKRAJINA:


Autor: Nikola Páleníčková