Vysněné povolání

Publikováno: 24. 2. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Vysněné povolání
©

Asi každé dítě má svůj sen, čím se v dospělosti stane. V rámci programu podpory vzdělávání jsme dětem nabídli možnost se s vybranými profesemi blíže seznámit. Minulý týden ve Kdyni společně navštívili hasičskou zbrojnici, policejní služebnu a dívky pak ještě místní kadeřnictví.

„Akce se zúčastnila dvacítka dětí z Domažlicka a Klatovska a společně s námi také dvě dobrovolnice,“ přibližuje akci Tereza Králová. Největší zážitek měly děti ze zkoušky technického vybavení jednotlivých profesí. „Po prohlídce hasičského auta tak z ruky do ruky putovaly například hydraulické kleště, které vzbudily jednoznačně největší zájem,“ popisuje Tereza Králová. Společně s policisty si děti prohlédly služebnu a policejní automobil. Ty odvážnější si vyzkoušely, jaký pocit má člověk s pouty na rukou. S hasiči i policisty si děti povídaly o náplni práce a dovednostech a vlastnostech, které jsou k výkonu těchto povolání důležité. Mladé slečny spíše než boj s ohněm a zločinem lákala návštěva kadeřnictví. „Na praktických ukázkách jsme se naučily, jak se připravují jednotlivé účesy, jak vlasy stříhat a česat. Z kadeřnictví jsme tak odcházely ještě krásnější,“ usmívá se Králová.

Na závěr akce jsme se přesunuli do nově zrekonstruovaného vzdělávacího centra města. Tam už na nás čekal improvizovaný fotoateliér. „S dětmi jsme si o budoucích povoláních povídali a nabídli jim možnost se nechat stylizovaně vyfotit ve vysněné profesi,“ doplňuje Tereza Králová. Ta na závěr žertuje, že se zaměstnavatelé na západě Čech mohou těšit nejen na budoucí hasiče, policisty a kadeřnice, ale i řidiče kamionů, automechaniky, kuchaře, malířky nebo tanečnice.

Velký dík patří městu Kdyně, místnímu sboru dobrovolných hasičů, obvodnímu oddělení Policie ČR i majitelce kadeřnictví Báře Koutníkové, bez jejichž ochoty by se celá akce nemohla uskutečnit.

 

Akce se uskutečnila v rámci našeho projektu Dalekohled, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

 

Autor: ,