Zažít město jinak bylo možné i díky komunitní práci na Olomoucku

Publikováno: 29. 9. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Zažít město jinak bylo možné i díky komunitní práci na Olomoucku
© Foto: ČvT

Dne 11. 9. jsme se v Přerově zapojili do akce Zažít město jinak. Komunitní pracovníci spolu s obyvateli Husovy a Kojetínské ulice pozvali zájemce do vnitrobloku za nádražím, kde díky podpoře nadace Via mohli uspořádat promítání filmu pod širým nebem. 

Obyvatelé lokality pro návštěvníky akce uvařili výborný guláš a připravili opékaní. K promítání snímku Skokan se podávalo tradiční filmové občerstvení ve formě popcornu.

Další možností, jak Zažít místo jinak nabídli obyvatelé skrze komentované prohlídky vyloučené lokality, kde mluvili o tom, jak se snaží pracovat na zlepšení prostředí, ve kterém žijí, jaké problémy život v takové lokalitě obnáší a jaké změny zde v budoucnu plánují. Poprvé byl také představen prostor, který bude v brzké době sloužit jako posilovna, a který pro tento účel nyní obyvatelé s komunitními pracovníky Člověka v tísni připravují.

Program byl bohatý a kromě aktivit Člověka v tísní mohli lidé vyzkoušet jógu, projít se po vinicích v okolí Přerova, navštívit výstavy a vernisáže nebo večerní Pecha Kucha v Kině Hvězda.

Těšíme se, že se podaří do akce Zažít město jinak zapojit i v příštím roce. 


Autor: Veronika Rysová

Související články