Zbývá už jen 5 dní. Pomozte s námi dětem v ČR

Publikováno: 16. 10. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Zbývá už jen 5 dní. Pomozte s námi dětem v ČR
© Člověk v tísni

Marcelčina maminka často není doma. Je to alkoholička a každou chvíli mají v rodině jiného „strejdu“. Když Marcelka vstává do školy, ostatní ještě spí. Svačinu si maže sama. Škola ji baví, ale přestává ji zvládat a doma jí s úkoly nikdo nepomůže. Začíná mít strach, že propadne jako její bráška loni.

Káťa a Pavlínka žijí s maminkou na holobytě, v jedné místnosti bez topení a tekoucí vody. Vlasy mají na ježka, protože věčně chytají vši. Obě holky-dvojčata opakují 1. třídu. Kolegyně, která holkám pomáhá s učením, si s nimi nad úkoly nemá ani kam sednout.

Zní to jako sci-fi. Že by se tohle mohlo dít v ČR? Bohužel ale děje. Dětí jako Marcelka nebo Káťa a Pavlínka je tu až příliš mnoho. Jsou to šikovné děti, ale chybí jim správná péče. Je proto nesmírně důležité těmto dětem pomoct co nejdříve. Pomoct jim s učením, mluvit s jejich rodiči, zlepšit situaci doma, spolupracovat se školou. Aby úspěšně dostudovaly a měly šanci na lepší život.

To všechno Člověk v tísni dělá. Pomůžete dětem v ČR s námi?

Zbývá jen pět dní do 20. 10., kdy naši partneři zdvojnásobí každý váš dar. Když například pošlete 500 korun, oni přidají dalších 500. Do cíle nám chybí jen necelý milion korun. Podpořte prosím sbírku Lepší škola pro všechny!

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel

Co všechno díky Lepší škole a našim dárcům pro děti děláme, si můžete přečíst ZDE. Pomáháme dětem z chudých rodin. Podporujeme mladé lidi, aby se z nich stali sebevědomí a aktivní občané. Školíme současné i budoucí učitele. Spolupracujeme s polovinou českých škol.

Autor: Štěpánka Pecháčková

Související články