V sobotu proběhla velká Sbírka potravin. Naši pracovníci byli u toho

Publikováno: 19. 11. 2021 Doba čtení: 1 minuta
V sobotu proběhla velká Sbírka potravin. Naši pracovníci byli u toho
© ČvT

V sobotu 20. listopadu proběhne podzimní kolo Sbírky potravin. Zapojíme se do něj i my; dobrovolníky a dobrovolnice z řad našich kolegů z terénu zítra potkáte v prodejnách Kauflandu (Prostějov – Okružní ulice, Přerov – Želatovská ulice, v Ostrově, v Jeseníku) či Penny (Bílina). Přijďte, nakupte o sáček rýže či těstovin navíc a podpořte Potravinové banky, které pomáhá lidem, kteří se ocitli na pokraji existenční krize.

Podstatou činnosti potravinové banky je sběr potravin a základní materiální pomoci, která poté putuje do partnerských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, rodičům samoživitelům, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením. Člověk v tísni patří mezi její významné podporovatele. Jen loni přispěl na její činnost 300 tisíci Kč ze sbírky SOS Česko, jako dobrovolníci se pravidelně podílíme na potravinových sbírkách.

„Kromě toho jsme v úzkém kontaktu s regionálními potravinovými bankami, které tvořily spolu s prostředky naší sbírky SOS Česko další ze zdrojů naší potravinové pomoci, kterou jsme během pandemie poskytovali nejhůře postiženým klientům. Od začátku pandemie takto pomohli naši terénní pracovníci 1200 lidem či rodinám potravinovými balíčky. Navíc nešlo jen o jednorázovou pomoc, podmínkou jejího přijetí byla dlouhodobější spolupráce,“ říká k tomu Kateřina Dosoudilová, vedoucí sociálních služeb organizace Člověk v tísni.

O zítřejším kole Potravinové sbírky se více dozvíte ZDE.


Autor: Martin Kovalčík, mediální koordinátor ČvT

Související články