Zveme vás na vernisáž: Carolina Dutca - The Places of Violence

Publikováno: 25. 9. 2018 Doba čtení: 1 minuta
Zveme vás na vernisáž: Carolina Dutca - The Places of Violence
© Foto: Carolina Dutca

Člověk v tísni vás srdečně zve na otevření výstavy fotografií podněsterské dokumentární fotografky a umělkyně Caroliny Dutcy. Autorka v galerii Pragovka představí svůj nový dlouhodobý projekt, který zachycuje příběhy obětí domácího násilí v jejím rodném regionu. Výpovědi obětí přednese herečka Veronika Bellová. 

Carolina Dutca je třiadvacetiletá fotografka z Podněstří, mezinárodně neuznaného regionu, zamrzlého v sovětských dobách, odkud mladí lidé ve velkém odcházejí. Ona se ale rozhodla zůstat a svým fotoaparátem zachycovat témata s širším společenským přesahem - zejména taková, o nichž se v Podněstří mluví málo či vůbec. Ve své tvorbě (fotografie, videoart, instalace) čerpá z osobních zkušeností a zkušeností jejích subjektů s diskriminací, domácím násilím, xenofobií, feminismem a sociálními a kulturními stereotypy. Loni v Praze představila výstavu o lidech z LGBT komunity v Podněstří, letos přijíždí otevřít výstavu o obětech domácího násilí.

ZOBRAZIT UDÁLOST NA FACEBOOKU


V Podněstří 75 % lidí trpících domácím násilím nikdy nezavolalo policii. 82 % jich mělo strach svěřit se svým příbuzným.Autor: Člověk v tísni - Lidskoprávní sekce

Související články