Zvolte dobrovolnictví!

Publikováno: 9. 10. 2013 Doba čtení: 2 minuty
Zvolte dobrovolnictví!
© ČvT archiv

Kampaň Volím dobrovolnictví

Cílem našeho programu podpory vzdělávání je podpořit sociálně znevýhodněné děti, aby mohly ve vzdělání dosahovat co nejlepších výsledků. Během letošního a příštího roku jsme si v rámci projektu Dalekohled dali za cíl podpořit na Domažlicku a Horšovskotýnsku, na Klatovsku, Stodsku, Nýřansku a Rokycansku dohromady 80 dětí, především cestou individuálního doučování. 4 lidé, kteří jsou z projektu placeni, na to stačit nemohou, a proto potřebujeme pomoc dobrovolníků. Ti budou s podporou místního koordinátora docházet do jednotlivých rodin (nebo asistovat ve školním klubu) a pomáhat dětem i jejich rodičům se školní přípravou.

Kampaň Volím dobrovolnictví jsme zahájili v září 2013, shodou okolností právě v čase kampaně předvolební. Rádi bychom připoutali pozornost k dětem, o jejichž budoucnosti je nespravedlivě rozhodnuto již několik let po jejich narození. Vyrůstají v našem sousedství, avšak v prostředí, které neprospívá rozvoji jejich dovedností a školnímu úspěchu. Ze své zkušenosti víme, že řadu omezení, s nimiž se potýkají, lze během poměrně krátké doby překonat. Všechny děti baví učit se věcem, které jsou pro ně nové a zajímavé. Jen některé k tomu potřebují naši a Vaši pomoc.

Věříme, že volba dobrovolnictví nabízí v časech, kdy se šíří pocit bezmoci cokoli změnit a jsou pranýřováni lidé, jimž se ve společnosti tolik nedaří, zajímavou možnost investovat svoji energii tam, kde začíná řešení.

Dobrovolníkem může být každý starší 15 let!

Co můžete jako dobrovolník dělat:

  • Doučovat
  • Pomáhat při organizaci volnočasových aktivit

Jak se můžete stát dobrovolníkem:

  • Kontaktujete koordinátora podpory vzdělávání v lokalitě, ve které se chcete zapojit
  • Nezávazně se spolu sejdete a ujasníte si možnosti případné spolupráce
  • Projdete krátkým školením
  • Můžete začít pracovat

Dobrovolníkům nabízíme:

  • Cenné zkušeností s prací v sociální oblasti se zaměřením na vzdělávání
  • Potvrzení o dobrovolnické činnosti či praxi
  • Možnost volného nebo zvýhodněného vstupného na námi pořádané akce (festival dokumentárních filmů Jeden svět, výstavy, přednášky)

Více o programu Podpora vzdělávání zde.

Konkrétní nabídku práce naleznete zde.

Kontakty:

Miroslava Haplová, doucovani.plzen@clovekvtisni.cz, 777 787 373

Autor: ČvT

Související články