Týden, na který budou vzpomínat celý život: Letní tábor pro pražské děti

Publikováno: 30. 8. 2019 Doba čtení: 2 minuty
Týden, na který budou vzpomínat celý život: Letní tábor pro pražské děti
© Foto: Adriana Černá

Pomáháme tisícům dětí ročně, příběh každého jednoho z nich je jedinečný, spojuje je ale život v tzv. „sociálně ohroženém prostředí“. Pracujeme s dětmi z ubytoven, z prostředí, kde se vyskytují drogy a další patologické jevy, s dětmi cizinců, kteří se ocitli ve složité situaci, s dětmi, které mají různá zdravotní znevýhodnění, s dětmi z rodin neúplných, chudých… S dětmi, které nemohou za to, že jejich život je od začátku plný náročných výzev a které jim často musí čelit téměř samy. V létě k moři, v zimě na hory lyžovat a mezi tím exkurze a školní výlet, škola v přírodě a prázdniny u babičky… tak to „naše“ děti neznají.

Letos se nám opět za vydatné podpory našich dárců, partnerů a přátel, povedlo vzít na letní tábor 25 dětí z Prahy. Strávili jsme společně v malebné posázavské přírodě dobrodružný týden, na který budeme vzpomínat celý život.

S dětmi, které v létě bereme na tábor, pracujeme celý rok v našich vzdělávacích službách: mají domácí doučování, chodí do doučovacích a studijních kroužků, nebo navštěvují naše nízkoprahové centrum, zkrátka na sobě s naší podporou celý rok makají. 

A ani na táboře nezahálíme, jeho hlavní náplní je hra Město, která simuluje skutečný život a děti si v průběhu tábora musí vydělávat peníze tzv. „městské dolary“ a hospodařit s nimi tak, aby pokryly své nezbytné výdaje, pobavily se a něco ušetřily na závěrečnou dražbu. Připravujeme se na život a přemýšlíme o budoucnosti i na táboře! 

Není třeba ale mít obavy, že bychom se na táboře nebavili, nebo zanedbali klasické táborové aktivity jako je třeba noční bojovka. Letos jsme si navíc půjčili rafty a sjeli jsme kus vody a vydali jsme se i na výlet vlakem do historického městečka Sázava. Díky skvělému zázemí a vstřícnému přístupu zaměstnanců Masarykova Tábora YMCA , vyrostlo na břehu řeky Sázavy Město, kde by chtěl prázdniny trávit každý.

Děkujeme zaměstnancům české pobočky firmy eBay, kteří nás podporují dlouhodobě a v jejichž podání má CSR skutečný a praktický význam. Rovněž děkujeme Nadačnímu fondu Avast, který náš tábor podpořil prostřednictvím své zaměstnankyně a naší dobrovolnice Michaele Privalincové. A obrovské poděkování patří neuvěřitelným 112 drobným soukromým dárcům, kteří se na náš tábor složili ve sbírce www.slavimevelkoryse.czAutor: Adriana Černá

Související články