A bude letos zase tábor?

Publikováno: 3. 8. 2015 Doba čtení: 3 minuty
A bude letos zase tábor?
© Foto:

Otázkám týkajícím se letního tábora čelíme soustavně celý rok. Někdy i několikrát týdně odpovídáme na zvědavé dotazy našich klientů „bude letos zase tábor, že jo?“, „můžu jet taky, když se budu dobře učit?“ a „pojedou s náma zase i Sokolováci?“ nebo „mohla by s námi jet kamarádka Andula/sestřenice Věra/mladší brácha Emil…?“.

I přesto, že na dotazy během roku odpovídáme mnohokrát osobně, po telefonu i na facebooku, nadšení dětí a jejich celoroční těšení neustává a nás moc baví. Motivuje nás k přípravě dalšího, lepšího a zábavnějšího tábora, nakonec i my se začínáme na tábor těšit už v době, kdy sleze poslední jarní sníh.

Letos s námi jelo 20 dětí z Prahy, které se s námi doučují v průběhu školního roku a 10 dětí ze západních Čech a přijíždějí se svým oblíbeným vedoucím Štefanem z naší sokolovské pobočky, který pro nás na táboře výborně vaří. Již tradičně jsme jeli do Mukařova, kde jsme strávili fantastický týden hraním si na opravdové město, ve kterém má každý účastník tábora své nepostradatelné místo a učí se plnit povinnosti, které ho v životě opravdu čekají – studuje, hledá si práci, která ho bude bavit, hlídá si rozpočet a chodí k volbám.

Samozřejmě ani letos nechyběla noční bojovka ani sportovní turnaje, vodní bitvy, natáčení zpráv Mukařovské televize, výlet a desítky dalších aktivit, na které se děti těší celý rok. Přijeli nás navštívit skejťáci z Plechárny na Černém mostě a představili nám projekt Lukáše Daňka a jeho ženy - Ride for happiness. Lukáš jako hlavní postava tohoto projektu nechal děti pomalovat skateová prkna a vyzkoušet si na vlastní nohy pár začátečnických tríčků.  RFH také slíbili další spolupráci i během roku, které se děti už nemohou dočkat.

Přálo nám počasí, protože nás nezastihla ani velká vedra ani vytrvalý déšť, vlakem jsme se k táboru dostali tentokrát pohodlně bez výluk, nikdo se nezranil ani neonemocněl, program i provoz tábora šlapal jako hodinky a konec tábora nás tak zastihl jako vždycky docela nečekaně. Důkladné a emotivní loučení, vyměňování facebooků a telefonních čísel a sliby vzájemných návštěv a především znovushledání se příští rok v Mukařově nás provázelo celou zpáteční cestu. První otázce „a pojedeme příští rok zase na tábor?“ jsme čelili ještě ne Hlavním nádraží!

Zařídit a zorganizovat tábor nám zabere mnoho času a s přípravami na další rok začínáme již v době, kdy jsme ještě ani nevybalili zavazadla z uplynulého ročníku. Uskutečnit tábor, kam mohou naše klientské děti jezdit bezplatně, by v žádném případě nebylo možné bez našich skvělých a věrných i nových sponzorů  - společnosti Net4gas, příspěvku od městské části Praha 5 a soukromých dárců, pomoci od zaměstnanců centrály Člověka v tísni, organizace Ride for happiness, věcných darů od společnosti Kofola, Costa Coffee, Vanity Fair, Unilever a RedFrog, kterým bychom tímto za děti i za sebe chtěli poděkovat a vyjádřit vděčnost.

Na závěr bychom Vás rádi odkázali na náš facebook, kde si můžete prohlédnout fotky z tábora a také bychom se Vás rádi zeptali na jednu věc:

„A bude příští rok zase tábor?“

Autor: Adriana Černá, koordinátorka dobrovolníků / Daruj2hodiny