A prázdniny jsou v háji!

Publikováno: 12. 9. 2016 Doba čtení: 2 minuty
A prázdniny jsou v háji!
© Jana Chroustovská

Jak už bylo avizováno před prázdninami, s létem doučování nekončí. Někteří žáci si ve školním roce nedají a nedají říci, a tak jsou nuceni učit se i o prázdninách. V červnu odcházejí s nedostatečnou a brumlají si: „A prázdniny jsou v háji!“ Nikdo asi nechce zažít ten trapas, že v září nastoupí k o rok mladším dětem jako ten propadlík, takže se často děcka nakopnou až o prázdninách, aby zvládly reparát.

Eliška, Laura a David

I tyto prázdniny jsme pár takových podpořili. Léto s fyzikou strávila Eliška. Doučovala jsem ji já a i přes to, že se nám oběma o pánech Archimedovi a Pascalovi už zdálo, i přes slzičky a nervozitu v ten osudný den, reparát zvládla a mohla si tak užít alespoň ten zbyteček prázdnin. Na Lauru a její nedostatečnou z matematiky nastoupil bývalý učitel Jirka. Doučování bylo profi a velmi intenzivní. Věřím tomu, že Lauře lezla čísla i z uší. I v jejím případě se doučování vyplatilo a zkoušku splnila. David je na učilišti a i on ve svém premiérovém roce nezvládl matematiku. S dobrovolníkem Lukášem si hned padli do oka, protože toho mají spoustu společného. Možná i díky tomu, nejen s procenty, David zaválel a v září tak nastoupil do druhého ročníku.

Anička

Anička chodila minulý rok do čtvrté třídy. Ve druhém pololetí hodně zameškala a došlo tak k tomu, že byla neklasifikovaná ze všech předmětů. Tu čekal přes léto opravdu velký kus práce! Společně jsme se věnovali matematice a českému jazyku. Byla to dřina, ale Anička poctivě plnila všechny úkoly, opakovala vzory podstatných jmen a počítala a počítala, až se z ní kouřilo. Kromě toho sama s maminkou doháněla ostatní předměty včetně výtvarné výchovy. V září nastoupila do páté třídy! Z češtiny s dvojkou, z matematiky s trojkou. To nám ale nestačí. Anička je šikovná holka a v pětce bude premiantka!

Vojta

A pak tu byla dvojka Honza a Vojta. Vojta už na druhém stupni propadl a v sedmé třídě se mu ne zcela povedlo zvládnout matematiku. Znamenalo by to, že v tomto roce vyjde základní školu z osmé třídy. To se mu ale nelíbilo. Chce vyjít z devítky jako ostatní a moci si tak vybrat nějaký lepší učební obor. Znamenalo to ale matematiku si opravit a strávit tak značnou část z prázdnin nad učebnicí s naším dobrovolníkem Honzou. A jak to dopadlo? Kluci se „zabejčili“ a i Vojta zkoušku zvládl a známku si opravil.

Rekapitulace: 3 x reparát: úspěšné zvládnuto, 1 x reklasifikace: úspěšné zvládnuto, 1 x doklasifikace: úspěšné zvládnuto!

Mise splněna!

Autor: Jana Chroustovská, koordinátorka Podpory vzdělávání

Související články