Jak propojit výuku klimatu se školním projektem, který bude děti bavit? Zapojte se do ACTIVE CITIZENS – Chráníme klima! 2022/23

Publikováno: 7. 6. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Jak propojit výuku klimatu se školním projektem, který bude děti bavit? Zapojte se do ACTIVE CITIZENS – Chráníme klima! 2022/23
© Varianty

Jak vést žáky k aktivnímu občanství a zájmu o své okolí? Člověk v tísni otevírá nový běh celoročního vzdělávacího cyklu Active Citizens – Chráníme klima!, kde školy a pedagogové mohou získat metodickou a mentorskou podporu, pro žáky a studenty budou připraveny tvůrčí dílny či diskuze s odborníky. Ve finále pak sami zrealizují vlastní společensky prospěšný projekt.

Přemýšlíte nad tím, jak vést žáky k aktivnímu občanství? Trápí vás klimatická změna a hledáte cesty, jak vzbudit u žáků zájem o toto téma? Dává vám smysl učit studenty řešit věci nejen teoreticky, ale i v reálném světě?

Program Active Citizens – Chráníme klima je určen učitelům ZŠ a SŠ, kteří chtějí u žáků rozvíjet aktivní občanství pomocí komunitních projektů s globálním přesahem.

Děti spolu s pedagogy plánují a realizují společensky prospěšný projekt (např. úklid lesa, vzdělávací či dobročinná akce pro místní obyvatele). Učí se tak zodpovědnosti i samostatnosti, rozvíjí schopnosti rozpoznat potřeby místní komunity, spolupracují s místními aktéry a samosprávou. Aktivity jsou teoreticky a prakticky propojeny tématem klimatické změny a našich možností chránit klima na místní úrovni.

V programu získáte např. 50 hodin výuky pedagogů v metodice Active Citizens a klimatického vzdělávání, mentorskou podporu od zkušených lektorů, projektové tvůrčí dílny pro žáky a diskuze s odborníky na klimatickou změnu.

JAK PROBÍHAL PROGRAM ACTIVE CITIZENS V MINULÝCH LETECH?

Podívejte se na reportážní video ze zapojených škol:

Jak se zapojit? Přijďte na úvodní informační webinář

Zveme vás 20. června od 16:00–17:00 na informační webinář k programu Active Citizens: Chráníme klima!, kde se dozvíte:

  • Co je hlavním cílem programu a na jakém metodickém přístupu je založen?
  • Jak se jako škola/ učitelé můžete zapojit a jaké jsou podmínky zapojení?
  • Jakou podporu v projektu získáte?
  • Co program přináší zapojeným žákům, učitelů, škole?
  • Jak konkrétně bude probíhat spolupráce ve školním roce 2022/2023?

Webinář je určen jak učitelům, tak členům vedení ZŠ (2. stupeň), SŠ a SOŠ z celé ČR. 

Webinář proběhne online přes platformu ZOOM. Odkaz získáte po odeslání přihlášky.

Úspěšné školní projekty ACTIVE CITIZENS z minulých let:

Máte dotaz k Active Citizens – Chráníme klima? Kontaktujte, prosím, Veroniku Ambrozyovou:

Webinář je financován z fondů Evropské unie a Státního fondu životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí, www.sfzp.cz, www.mzp.cz.


Autor: Varianty

Související články