Allstar refjúdží band a kluci z Ústí

Publikováno: 26. 3. 2012 Doba čtení: 2 minuty
Allstar refjúdží band a kluci z Ústí
©

Nedávná návštěva divadla Archa na festivalu Akcent a vystoupení dětí zúčastněných v projektu Poetry slam Smíchov / Ústí 2011 má své pokračování. Členové kapely Allstar refjúdží band si tam všimli několika kluků z Ústí nad Labem a přizvali je na zkoušku a následné nahrávání svého nového alba.

 

Skupina Allstar Refjúdží Band je jedinečným hudebně divadelním projektem s výrazným sociálním přesahem. Jejím posláním je skrze hudební a divadelní produkci otevírat témata spojená s migrací a ukazovat možnosti řešení sociálních problémů.

http://www.asrb.cz/asrb/

Slunečný víkend strávený na příjemném místě v Praze - Libni a ve společnosti špičkových muzikantů pod vedením Michaela Romanyshyna - šéfa bandu, byl pro kluky i pro mne skutečným zážitkem. Marek, Milan a Patrik, kterým už několik let poskytuje zázemí pro jejich kreativní rozvoj ústecký nízkoprahový klub v Matiční ulici, byli nyní u toho, když vznikala nová písnička a mohli se na tom dokonce podílet. To je skvělá příležitost jak mohou ukázat, co v nich vlastně je. Dlužno říci, že tomu dali maximum a dvoudenní práce je doslova pohltila. Slamovali, rapovali a beatboxovali snad i ve spánku. „Jejich“ skladba je jedinečnou kombinací balkánské dechovky, zhudebněné české poezie v podání zpěváka původem ze Švýcarska a rapujících kluků "z ulice". Písnička je ale ještě živý materiál, se kterým se bude dál pracovat, takže konečný tvar nás třeba ještě překvapí.

Další zkouška s kapelou je v květnu, a když vše půjde dobře, bude se v červnu křtít nové CD. Marek, Patrik a Milan řečený Arčin u toho nebudou chybět. Jsem ráda, že můžu jejich příběh sledovat a držet jim palce. Slam poetry go on. Skvělé, dávejte to kluci!

 

PS: Kluci zdraví Michaela, Janu, Philippa, Jing, Gugara, Mirana, Lukáše, Lenku a všechny ostatní členy kapely.

 

 

 

 

 

 

Autor: Romana Bartůňková, kariérní poradkyně