Andělé strážní: Připomeňte si, jak vloni Kubišová, Rottrová a Neckář nazpívali vánoční píseň na podporu Skutečného dárku

Publikováno: 2. 11. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Andělé strážní: Připomeňte si, jak vloni Kubišová, Rottrová a Neckář nazpívali vánoční píseň na podporu Skutečného dárku
© Člověk v tísni

Je to už rok, co se dlouholetí přátelé Václav Neckář, Marta Kubišová a Marie Rottrová po drahné době znovu setkali ve studiu. Společně s dalšími osobnostmi české hudební scény tehdy podpořili náš Skutečný dárek a nazpívali nádhernou předvánoční píseň "Andělé strážní" o pomoci a solidaritě v těžkých dobách. Připomeňte si, jak tehdy natáčení probíhalo.                                      

Zpěváci, herci a další výrazné osobnosti se na podzim roku 2021 spojili s Člověkem v tísni a podpořili jeho dobročinný e-shop Skutečný dárek. V písni zazněly hlasy dvanácti českých hudebních hvězd. Posluchače oslovila samá zvučná jména, mimo jiné také Klára Vytisková, vítězka Superstar Tereza Mašková nebo Tomáš Klus s manželkou Tamarou. Úsměv na tváři všem vykouzlila také Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol a Emma Smetana s partnerem Jordanem Hajem. U společného díla nechyběli ani Jiří Macháček a Milan Cais - a to vše bez nároku na honorář.


Melodii i text písně doprovázel videoklip, ve kterém jsou zachyceny dojemné momenty z nahrávání - bylo vidět, že mezi dvanáctkou umělců panovaly dobré vztahy, skvělá nálada a atmosféra přátelství. Celý videoklip skladby, kterou zaranžoval a zprodukoval Václavův bratr Jan Neckář, jsme zveřejnili na první adventní neděli 28. listopadu 2021. Můžete si ji přehrát ve videu na tomto odkazu.

Kupte si skutečný dárek

Text vánoční písně Václava Neckáře připomíná, že i v těžkých časech nad námi stojí andělé strážní a že naděje a víra jsou stále s námi. Tato slova jsou o to aktuálnější ve chvíli, kdy se Česko potýká s několika krizemi naráz a mnoho lidí se nachází na pokraji sil. Válka na Ukrajině, rostoucí inflace a bobtnající ceny energií trápí nemalou část veřejnosti. Doufáme, že tato píseň i letos potěší všechny, kteří si procházejí nelehkým obdobím.

Píseň pro všechny dobré lidi

Umělci chtěli vloni vánoční dárek v podobě písně věnovat všem dobrým lidem, kteří v časech krize prokázali solidaritu a pomáhali druhým: lékařům, zdravotníkům, učitelům, dobrovolníkům, kteří pomáhají dětem dohnat mezery v učivu, a všem, kteří pomáhají svým blízkým nebo sousedům. Totéž platí i letos pro všechny, kdo pomáhají uprchlíkům z Ukrajiny či domácnostem trpícím kvůli vysokým cenám potravin či energií: tato píseň má obecně sloužit jako poděkování za obětavou pomoc potřebným.

Do této pomoci se může zapojit každý, a to díky dobročinnému e-shopu Člověka v tísni. Zájemci si mohou vybrat jeden z mnoha vánočních dárků na www.skutecnydarek.cz, a pomoci tak lidem v nouzi. Darovat mohou například obživu, pitnou vodu, vzdělání nebo třeba první knížku pro ty, kteří si ji nemohou dovolit. Koupí dárku Andělé strážní, který odkazuje na novou píseň, mohou lidé pomoci dětem z chudších rodin zajistit vzdělání. Podpořit lze také ženy bojující za svá práva v zahraničí pomocí dárku Dívčí síla. Dárky lze nakoupit také ve všech prodejnách Albi. Více o fungování e-shopu, letošních distribucích a novinkách čtěte průběžně na webu Člověka v tísni.

Autor: Člověk v tísni

Související články