Arabský stand-up komik v září bez servítek

Publikováno: 22. 9. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Arabský stand-up komik v září bez servítek
© Promítej i ty

Září je tu, začal nový školní rok a nám začíná nová promítací sezóna. Na našem webu najdete ode dneška zbrusu novou sadu čtyř dokumentů, které jsme vybrali jako podnět k zamyšlení nad blížícími se volbami. Největší tahák - arabský stand-up komik, který si dělá legraci z xenofobů, radikálních muslimů, diktátorů i ze sebe, vás čeká až úplně na konci :)

Ženy, které mění svět

Máte pocit, že se do politiky na celém světě hrne málo žen? Možná Vás vyvedeme z omylu – v nabídce totiž najdete filmy Ada na radnici a Dil Lejlá, které vyprávějí o ženách, které mění svět na těch nejvyšších místech, ačkoliv cesty na tato místa nejsou vždy jednoduché.

Film Ada na radnici vypráví o španělské aktivistce Adě Colau, která se v roce 2008 v Barceloně těžce postižené finanční krizi, snažila organizovat pomoc pro ty, které krize zasáhla nejhůře – lidi neschopné splácet hypotéku, kteří přišli o střechu nad hlavou. Sleduje její přerod z aktivistky v političku a zachycuje snahu zůstat nohama na zemi, nezadat si s politikou a přitom mít možnost skutečně něco změnit.

Dil Lejlá je film aktivní političce, ale z jiné části světa – Kurdka Lejlá Imret se před několika lety stala nejmladší starostkou v Turecku. Ve svých 26 letech stanula před nelehkým úkolem oživit rodné město Cizre. S blížícími se parlamentními volbami, ve kterých má poprvé v historii šanci uspět prokurdská demokratická strana, musí Lejlá i její rodina čelit čím dál vyhrocenějším situacím. 

Úsvit radikálů

Pokud Vás netěší nástup radikalizovaných stran v Česku, určitě si nenechte ujít řecký film Zlatý úsvit – jak to vidím já. Paralely rétoriky této strany a politických hnutí, které měnily kurz Evropy ve 30. letech minulého století, jsou více než mrazivé.

A to nejlepší nakonec!

Znáte nějaký film, který má na ČSFD 93 % ? My ano a máme ho pro Vás! Škádlení Goliáše, aneb film o tom, jak se z egyptského YouTubera stala televizní hvězda spoluurčující běh událostí Arabského jara; ode dneška u nás ZDARMA

Autor: Promítej i ty!

Související články