Aung San Suu Kyi vystoupila na pražském Foru 2000

Publikováno: 1. 10. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Aung San Suu Kyi vystoupila na pražském Foru 2000
©

Vůdkyně barmské demokratické opozice a nositelka Nobelovy ceny míru vystoupila na mezinárodní konferenci Forum 2000, která se konala 15.-17. září na pražském Žofíně. Svou úvodní řeč (k vidění zde), přednesenou na slavnostním zahájení, věnovala Václavu Havlovi, se kterým ji pojilo přátelské pouto. "Neznám lepší přátele než ty, s nimiž sdílíte stejné hodnoty. Díky tomu, že jak prezident Václav Havel, tak i my v Barmě jsme neúnavně usilovali o demokracii a dodržování lidských práv, stali jsme se přáteli i navzdory velké vzdálenosti, která nás dělila," řekla Su Ťij. 

Vůdkyně Národní ligy za demokracii (NLD, National League for Democracy) také přednesla úvodní řeč na panelu věnovanému principům dobrého vládnutí (k vidění zde), kde mluvila o barmské politické historii.

 

Otázky barmské transformace byly na letošné konferenci jedním z nejdůležitějších témat. Kromě Su Ťij přijely hovořit i Khon Ja, kačjinská mírová aktivistka, a Susanna Hla Hla Soe, ředitelka Karen Women Empowerment Group (Skupina na podporu karenských žen). Obě mluvčí vystoupily na panelu nazvaném Barmská transformace: Potřeba nových přístupů ze strany mezinárodního společenství. Záznamy z vybraných panelových diskusí jsou dostupné na stránkách Fora 2000.

 

Suu Kyi speech http://www.youtube.com/watch?v=8MhaT82MdLo)

Good governance http://www.youtube.com/watch?v=blu8WOA_eP4

Forum http://www.forum2000.cz/en/projects/forum-2000-conferences/2013/video-recordings/

 

Čtěte i další novinky z Barmy.

 

Cestap » a
Funkce autora:
 
Autor fotky:
Autor: Anna Kunová, koordinátor Barmských projektů, Člověk v tísni