Až na konec světa: svědectví z Konga

Publikováno: 2. 4. 2024 Doba čtení: 1 minuta
Až na konec světa: svědectví z Konga
© Foto: Zawadi Izabayo

Náš tým v Demokratické republice Kongo pomáhá mezi tisíci horami provincie Jižní Kivu těm, kteří to nejvíc potřebují. Do zdravotních center, která zásobujeme léky, vybavením a terapeutickou stravou na podvýživu, mnohdy nevedou cesty a humanitární pracovníci se tam dostávají i několik dní pěšky. Natočili, jak vypadá naše pomoc financovaná Evropskou unií.

Kdesi v horách na východě DR Kongo dává lidem naději malé zdravotní centrum Kahololo. V téhle dřevěné budce umí léčit podvýživu a další nemoci. Náš tým si s sebou tentokrát vzal kameru a natočil, jak to tu vypadá.

Děti v horách na východě DR Kongo umírají na podvýživu. My jim ovšem umíme pomoci. Často stačí speciální terapeutická pasta s arašídy, Plumpy’Nut.

Kaše z mouky, sušených ryb, oleje a listů může zachraňovat dětské životy v DR Kongo. Učíme ji vařit rodiny v nejodlehlejších vesnicích, které sužuje nesmírná chudoba. Díky téhle kaši z lokálně dostupných ingrediencí se děti můžou podvýživě vyhnout.

Zdravotní centra v provincii Jižní Kivu zásobujeme terapeutickou stravou na podvýživu, léky i vybavením společně s organizací International Medical Corps (IMC) a díky Evropské unii.


Autor: Zawadi Izabayo

Související články