Bezplatná pomoc rodinám na Stříbrsku

Publikováno: 5. 10. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Bezplatná pomoc rodinám na Stříbrsku
© Foto: ČvT archiv

Na Stříbrsku působíme již téměř dva roky a nabízíme zde bezplatnou pomoc při řešení problémů s dluhy, exekucemi, oddlužením, zaměstnáním, bydlením, ale i při jednání s úřady apod. Dosud poskytované služby se zaměřovaly na pomoc dospělým lidem, kteří se dostali do složité životní situace. Nově zde nabízíme pomoc i dětem a rodinám.

Služba se soustředí na podporu celé rodiny zejména při řešení výchovných potíží, špatných školních výsledcích a dalších problémech spojených se školní docházkou, ale třeba i při rozvodu, svěření dítěte do péče a vymáhání alimentů. Pracovníci služby se snaží o to, aby dítě v podporované rodině dosáhlo co nejvyššího vzdělání. Pomáhají přitom odstranit nejrůznější komplikace, se kterými se rodina setkává. „Za první dva měsíce, co zde službu poskytujeme, jsem pomáhala hlavně s vyplňování nejrůznějších formulářů, kdy jsme řešili například zajištění přídavků na dítě, finanční pomoc na nákup školních pomůcek a stravné pro děti ve školce. Jedné mamince jsem pomáhala v situaci, kdy odešel její partner a ona zůstala bez peněz.  Řešila jsem i situaci, kdy se matka s ročním dítětem přišla o bydlení a neměla kam jít,“ vypočítává příklady Iva Trávníčková, naše regionální pracovnice.

Služba je poskytována zejména terénní formou. „Konzultuji hlavně v domácnostech rodin. Součástí naší služby je ale i doprovod na úřady, do škol a podobně,“ vysvětluje Iva Trávníčková. Doplňuje, že pokud někomu terénní forma nevyhovuje, může přijít do kanceláře organizace ve Stříbře. Tu zájemci najdou na adrese Mánesova 1522 a mohou přijít každou středu od 12:00 do 15:00 hod. bez objednání, případně se na jiný termín objednat.

Autor: ČvT,

Související články