Bilancování a plány Příběhů bezpráví

Publikováno: 4. 1. 2018 Doba čtení: 2 minuty
Bilancování a plány Příběhů bezpráví
© Foto: Příběhy bezpráví

V roce 2017 jsme v Příbězích bezpráví připomínali osudy těch, kteří se v minulosti nevzdali a postavili se komunistickému režimu.

Z místa, kde žijeme – uspořádali jsme 7. ročník studentského týmového projektu, v Praze proběhla dvě setkání pro 12 týmů.

Výstava – ve spolupráci s Jindřichem Janíčkem a Nikolou Klímovou jsme připravili výstavu připomínající osudy těch, kteří se postavili komunistickému režimu. Výstava byla k vidění v Galerii Langhans – Centru Člověka v tísni, v pražských ulicích a také na školách zapojených do Měsíce filmu na školách.

Měsíc filmu na školách – do 13. ročníku se zapojilo více než 18 000 žáků ze 405 základních a středních škol, na školách probíhaly projekce filmů k moderním československým dějinám a také debaty s pamětníky, historiky a filmaři.

Cena Příběhů bezpráví – na slavnostním zahájení 13. ročníku Příběhů bezpráví v pražské Lucerně studentská porota předala ocenění třem laureátům – Haně Jüptnerové, Pavlu Horákovi a Janu Lukášovi.

Pravidelně jsme začali vydávat Bulletin Příběhů bezpráví.

Natočili jsme nový spot.

Grafické studio Voala nám vytvořilo nové logo.

Mladí lidé s pamětníky nafotili společné fotografie, které ilustrují to, co děláme.

Na portále přibyly nové lekce k československým moderním dějinám, např. Meze, Neznámí hrdinové: Šel bych do toho znovu nebo Ženy Charty 77: Zina Freundová.

Stories of Injustice – začali jsme nový projekt, ve kterém se potkávají čeští a němečtí studenti.

Příští rok nás čeká řada „osmičkových“ výročí a my se jim v Příbězích bezpráví budeme samozřejmě věnovat. Chystáme nové materiály k výročí února 1948, dokončíme výukovou hru „Operace Paměť“, připravíme osmý ročník Z místa, kde žijeme a čtrnáctý ročník Měsíce filmu na školách, studenti opět udělí Cenu Příběhů bezpráví, na portál zařadíme nové filmy a mnoho dalšího.

Pokud chcete dostávat pravidelné informace o tom, co se v Příbězích bezpráví právě děje a do čeho se můžete zapojit, odebírejte Bulletin a sledujte naši facebookovou stránku.

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na spolupráci a setkávání v roce 2018!

Autor: Příběhy bezpráví

Související články