Blesk pro ženy: Jak využít Milostivé léto a zbavit se dluhů?

Publikováno: 17. 12. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Blesk pro ženy: Jak využít Milostivé léto a zbavit se dluhů?
© Foto: Blesk pro ženy

Naše dvě odbornice na dluhovou problematiku z berounské pobočky v pořadu Nejsi v tom sama vysvětlují, jak postupovat, pokud se člověk dostane do dluhů. Obě také hovořily o tom, jak využít aktuální akci Milostivé léto, která umožňuje výrazně snížit výši dluhu u veřejnoprávních institucí.

Hlavním kamenem úrazu je mnohdy to, že lidé ani netuší, že nějaké exekuce mají. Důvodů může být několik. Pokud patříte k těm, kteří nemají ve svých financích jasno, existuje snadná cesta, jak zjistit, zda se exekuce týkají i vás. „Doporučovala bych dlužníkům, aby se obrátili na naše pobočky, kde jim pomůžeme se zmapováním pohledávek, případně mohou také navštívit poštu, kde si na checkpointu mohou za menší poplatek nechat vygenerovat přehled svých pohledávek,“ vysvětlila Helena Šebková.

Exekuce v České republice nejsou vůbec ojedinělým jevem. „Exekutorské komory z roku 2020 hovoří o tom, že v Česku je více než sedm set tisíc lidí v exekuci a zároveň je nařízeno přes čtyři miliony exekučních řízení. Pokud bychom toto číslo srovnali s celkovým počtem obyvatel v republice, tak můžeme mluvit o tom, že exekuce se týká každého čtrnáctého člověka. Pokud by se k dlužníkům připočetli také jejich partneři či děti, vycházelo by to na každého pátého občana,“ sdělila nám opět paní Šebková.

Celý rozhovor najdete zde:


Autor: Blesk pro ženy

Související články