a) Dluhové poradenství

a) Dluhové poradenství

Posláním této služby je poskytování odborné pomoci lidem, kteří se dostali do problémů s dluhy a svoji situaci neumí nebo nemohou sami řešit. Důvodem může být  nízké vzdělání, chybějící kompetence, nedostatek informací či peněz na placené služby. 

Lidí, kteří tuto službu využívají, neustále přibývá. Problémy s dluhy se již netýkají pouze těch nejchudších, exekucí čelí v České republice podle dat Exekutorské komory přes 800 tisíc lidí. I my jsme museli reagovat na neustále rostoucí poptávku po našich službách, proto jsme v roce 2019 zřídili dluhovou help linku, kterou obsluhují naši nejzkušenější poradci.

Naši dluhoví poradci poskytují podporu lidem, kteří jsou ohroženi finančními problémy a zároveň hledají řešení pro ty, kteří se již ve finanční krizi ocitli. Jejich činnost často navazuje na práci terénních sociálních pracovníků. 

Dluhoví poradci pomáhají lidem:

  • Kontaktovat jejich věřitele. Domlouvají splátkové kalendáře či se snaží nacházet jiná řešení, která by je postupem času vyvedla z dluhové pasti.
  • Bránit se neférovému jednání některých firem, které poskytují finanční služby.  Nejsou výjimečné případy, kdy z půjček v řádu deseti tisíc vznikly statisícové pohledávky.
  • Vyřešit problémy s exekucí. Pomáhají sloučit jednotlivé exekuce, čímž se výrazně sníží odměny advokátů a exekutory vymáhaná částka. Snaží se zastavit exekuční řízení v případě, že probíhá na základě neplatných rozhodčích nálezů.
  • Zajistit oddlužení. 

Mobilní dluhové poradenství

V roce 2019 jsme začali s projektem mobilního dluhového poradenství. Odborné dluhové poradenství tak nabízíme i mimo naše kamenné pobočky. Pilotním místem je region Valašska (Valašské Meziříčí, Vsetín nebo Rožnov pod Radhoštěm) a další místa na pomezí Valašska a sousedních oblastí, jako Frenštát pod Radhoštěm nebo Nový Jičín. V lokalitě působí dluhový poradce Jiří Janko, který se dluhové problematice v rámci naší společnosti věnuje již řadu let. Do budoucna bychom rádi rozšířili mobilní poradce i do dalších míst ČR.

Doložkomat, Index a další nástroje

Kromě přímé pomoci zadluženým lidem se dlouhodobě věnujeme také analytické činnosti. Čerpáme při tom z našich bohatých zkušeností, které jsme nasbírali při řešení mnohdy velmi složitých případů. V našich poradnách obsloužíme každým rokem tisíce lidí a dalším tisícům se snažíme pomoci na naší help lince. Nejdůležitější výstupy z této činnosti naleznete na speciálních internetových stránkách, které jsme pro tyto účely zřídili. Najdete je na webové adrese www.jakprezitdluhy.cz

Výsledkem naší práce v této oblasti je mimo jiné i několik užitečných a praktických nástrojů, které mohou lidem pomoci například s výběrem spotřebitelského úvěru či mikropůjčky, zastavit nezákonnou exekuci či nalézt nejbližší dluhovou poradnu, ve které jim pomohou s jejich problémy. 

V rámci naší činnosti se snažíme nacházet další a další způsoby, jak lidem dostat aktuální informace o všem, co se půjček, dluhů, exekucí či oddlužení týká. V roce 2019 jsme například na toto téma vydali sadu informativních letáků.


Celý text Méně textu

Kde pomáháme

Jak dále pomáháme

Novinky

Společnost Home Credit zastavila vymáhání exekucí na základě rozhodčích doložek

Společnost Home Credit zastavila vymáhání exekucí na základě rozhodčích doložek

Aktuálně.cz: Už jsem unavená a nevím jak dál, slyší odborníci na linkách pomoci

Aktuálně.cz: Už jsem unavená a nevím jak dál, slyší odborníci na linkách pomoci

Přečtěte si příběhy lidí, kteří nám v současnosti volají na help linku

Přečtěte si příběhy lidí, kteří nám v současnosti volají na help linku

Další