a) Dluhové poradenství

a) Dluhové poradenství

Posláním této služby je poskytování odborné pomoci lidem, kteří se dostali do problémů s dluhy a svoji situaci neumí nebo nemohou sami řešit. Důvodem může být  nízké vzdělání, chybějící kompetence, nedostatek informací či peněz na placené služby. 

Lidí, kteří tuto službu využívají, neustále přibývá. Problémy s dluhy se již netýkají pouze těch nejchudších, exekucí čelí v České republice podle dat Exekutorské komory přes 800 tisíc lidí. I my jsme museli reagovat na neustále rostoucí poptávku po našich službách, proto jsme v roce 2019 zřídili dluhovou help linku, kterou obsluhují naši nejzkušenější poradci.


Naši dluhoví poradci poskytují podporu lidem, kteří jsou ohroženi finančními problémy a zároveň hledají řešení pro ty, kteří se již ve finanční krizi ocitli. Jejich činnost často navazuje na práci terénních sociálních pracovníků. 

Dluhoví poradci pomáhají lidem:

  • Kontaktovat jejich věřitele. Domlouvají splátkové kalendáře či se snaží nacházet jiná řešení, která by je postupem času vyvedla z dluhové pasti.
  • Bránit se neférovému jednání některých firem, které poskytují finanční služby.  Nejsou výjimečné případy, kdy z půjček v řádu deseti tisíc vznikly statisícové pohledávky.
  • Vyřešit problémy s exekucí. Pomáhají sloučit jednotlivé exekuce, čímž se výrazně sníží odměny advokátů a exekutory vymáhaná částka. Snaží se zastavit exekuční řízení v případě, že probíhá na základě neplatných rozhodčích nálezů.
  • Zajistit oddlužení. 

Mobilní dluhové poradenství

V roce 2019 jsme začali s projektem mobilního dluhového poradenství. Odborné dluhové poradenství tak nabízíme i mimo naše kamenné pobočky. Pilotním místem je region Valašska (Valašské Meziříčí, Vsetín nebo Rožnov pod Radhoštěm) a další místa na pomezí Valašska a sousedních oblastí, jako Frenštát pod Radhoštěm nebo Nový Jičín. V lokalitě působí dluhový poradce Jiří Janko, který se dluhové problematice v rámci naší společnosti věnuje již řadu let. Do budoucna bychom rádi rozšířili mobilní poradce i do dalších míst ČR.

Doložkomat, Index a další nástroje

Kromě přímé pomoci zadluženým lidem se dlouhodobě věnujeme také analytické činnosti. Čerpáme při tom z našich bohatých zkušeností, které jsme nasbírali při řešení mnohdy velmi složitých případů. V našich poradnách obsloužíme každým rokem tisíce lidí a dalším tisícům se snažíme pomoci na naší help lince. Nejdůležitější výstupy z této činnosti naleznete na speciálních internetových stránkách, které jsme pro tyto účely zřídili. Najdete je na webové adrese www.jakprezitdluhy.cz

Výsledkem naší práce v této oblasti je mimo jiné i několik užitečných a praktických nástrojů, které mohou lidem pomoci například s výběrem spotřebitelského úvěru či mikropůjčky, zastavit nezákonnou exekuci či nalézt nejbližší dluhovou poradnu, ve které jim pomohou s jejich problémy. 

V rámci naší činnosti se snažíme nacházet další a další způsoby, jak lidem dostat aktuální informace o všem, co se půjček, dluhů, exekucí či oddlužení týká. V roce 2019 jsme například na toto téma vydali sadu informativních letáků.


Celý text Méně textu

Kde pomáháme

Jak dále pomáháme

Novinky

Konec dětských dluhů v ČR? Ještě je třeba zastavit běžící exekuce. Pomůžeme Vám s tím!

Konec dětských dluhů v ČR? Ještě je třeba zastavit běžící exekuce. Pomůžeme Vám s tím!

Rozšiřujeme síť dluhových poraden! Nově nás najdete také v Českých Budějovicích

Rozšiřujeme síť dluhových poraden! Nově nás najdete také v Českých Budějovicích

Expert na dluhy: Vláda si kupuje čas, obrovské zadlužení lidí přijde po volbách

Expert na dluhy: Vláda si kupuje čas, obrovské zadlužení lidí přijde po volbách

Další