Bruslení na ledě kladenských Rytířů byl pro děti z předškolního klubu naprosto úžasný zážitek!

Publikováno: 13. 3. 2019 Doba čtení: 2 minuty
Bruslení na ledě kladenských Rytířů byl pro děti z předškolního klubu naprosto úžasný zážitek!
© Foto: Klára Rybářová

V prosinci jsem dostala nápad, že bychom se s dětmi mohli podívat na kladenské hokejisty. Kontaktovala jsem Petru Kvasilovou, koordinátorku hokejové školy. Byla velmi ochotná a milá. Pak nám jen zbývalo dohodnout si termín naší návštěvy. Domluvily jsme se, že se nejdříve přijdeme s dětmi podívat a další návštěva by mohla být už o bruslení. Děti byly nadšené. Kladno je hokejové a už i malí špunti vědí, kdo je Jágr a že pochází z Kladna.

Petra Kvasilová nás provedla po celém zimním stadionu. Děti viděly kabiny, hokejovou výstroj, VIP salónek, místnost pro malé hokejisty, která mimo školu a trénink slouží jako družina. Dětem se nejvíce líbilo pozorovat malé hokejisty při jejich tréninku, byly z toho doslova nadšené!


S Petrou Kvasilovou jsme se domluvily, že při další naší návštěvě by děti mohly jít na led. Zkusily by bruslení a byly by pod vedením zkušených trenérů, kteří trénují malé hokejisty. Petra Kvasilová nám přislíbila i půjčení bruslí. Jediné, co jsme si museli opatřit, byly dětské helmy.

Děti se nemohly dočkat další návštěvy na zimním stadionu. Moc se těšily, až si budou moci zkusit brusle a většina z nich bude stát poprvé ve svém životě na ledu zimního stadionu Rytířů Kladno.


Nadešel velký den, některé děti nemohly ani dospat a přišly do našeho předškolního klubu dříve než kterýkoliv jiný den. Cestou autobusem jsme si vyprávěli o kladenském hokeji a hokejistech. Děti se velmi těšily a musím přiznat, že i my, paní učitelky, jsme byly plné očekávání.


Petra Kvasilová pro nás měla připravenou taškou plnou bruslí a trenéři se hned ujali našich dětí a nazouvali jim brusle. Ne všichni ale chtěli na led. Na několika dětech byla vidět obava z nového. Nakonec u nich ale zvítězila přirozená dětská touha a zvědavost zkusit něco nového. Velkou snahu projevili i trenéři při přemlouvání bázlivých dětí a i samotná Petra Kvasilová. Nakonec všechny děti byly na ledě. Byl to pro nás všechny naprosto úžasný zážitek. Cestou zpět jsem dostávala otázky, kdy půjdeme znovu :)

Musím ještě jednou moc poděkovat Petře Kvasilové, koordinátorce hokejové školy Rytíři Kladno a všem trenérům, kteří nám umožnili a hlavně našim dětem, tak úžasný zážitek!

Autor: Klára Rybářová, Předškolní pedagožka

Související články